Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Pierwsze grupowe rozstrzygnięcia w siatkówce plażowej

IO: Pierwsze grupowe rozstrzygnięcia w siatkówce plażowej

Pierwsze rozstrzygnięcia grupowe za siatkarzami i siatkarkami plażowymi.  Zmagania zakończyły się w grupie F kobiet, w której Szwajcarki Huberli/Betschart przypieczętowały pierwsze miejsce wygrywając 2:1 z Japonkami Ishii/Murakami. Awans z tego zestawienia zapewniły sobie również Niemki Ludwig/Kozuch. W grupie A mężczyzn na pierwszej pozycji uplasowali się Rosjanie Leszukow/Semenow, którzy pokonali norweski duet Mol/Sorum 2:0. Norwegowie zajęli w zestawieniu drugą lokatę i również mają już awans do 1/8  finału.

W jedynym spotkaniu grupy D piątego dnia zmagań siatkarek na boiskach plażowych Brazylijki Ana Patricia/Rebecca rozegrały trzy sety z Łotyszkami Graudiną/Kravcenoką. Mecz był nierówny, choć ciekawy, bowiem pierwsza partia wyraźnie padła łupem Europejek, które później kompletnie stanęły i przegrały kolejną odsłonę do 12. Odbudowały się jednak w tie-breaku i ostatecznie triumfowały 2:1 po zaciętej walce. Aktualnie są liderkami zestawienia, które jest niezwykle wyrównane i rywalizacja o pierwsze oraz drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do 1/8 finału będzie toczyć się do samego końca.

Wyraźne zwycięstwo odniosły Rosjanki Makroguzowa/Kholomina z Kubankami Lidy/Leila. Siatkarki z Kuby powalczyły jedynie w pierwszej partii, jednak końcówkę zdominowały już Europejki, które nie pozostawiły rywalkom złudzeń w drugim secie i wygrały do 11. Triumf ten zapewnił zawodniczkom Sbornej bezpośredni awans do 1/8 finału. Stawką ich ostatniego spotkania, które rozegrają z Australijkami Artacho Del Solar/Clancy, będzie pierwsze miejsce w grupie.

Siatkarki z Australii pokonały Włoszki Menegatti/Orsi Toth 2:0, chociaż nie było to dla nich łatwe starcie. W obu setach toczyła się zacięta, wyrównana walka, Australijki były jednak minimalnie lepsze w końcówkach. Z dwoma zwycięstwami są one aktualnie na pierwszej pozycji i podobnie jak Rosjanki są już pewne gry w 1/8 finału.

Ostatnie mecze grupowe rozegrały siatkarki w zestawieniu F. Szwajcarki Huberli/Betschart przypieczętowały pierwsze miejsce wygraną z Japonkami Ishii/Murakami, chociaż nie przyszła im ona łatwo. Pierwsza partia zdecydowanie padła łupem gospodyń turnieju, jednak później ich rywalki opanowały sytuację i triumfowały po zaciętej walce w końcówkach drugiego i trzeciego seta.

Walkowera otrzymały Niemki Ludwig/Kozuch z powodu wycofania się z turnieju Czeszek Hermannova/Slukova. Zakończyły one rywalizację grupową na drugiej pozycji i razem ze Szwajcarkami mają już zapewniony bezpośredni awans do 1/8 finału. Japonki są aktualnie na pierwszym miejscu wśród zespołów z trzecich lokat, wciąż nie mogą być jednak pewne czy awansują bezpośrednio, czy będą musiały walczyć w barażach, ponieważ wszystkie pozostałe drużyny mają jeszcze mecze do rozegrania.

(21:0, 21:0)

W turnieju mężczyzn rywalizacja grupowa zakończyła się już w zestawieniu A. Pierwsze zwycięstwo odnieśli Hiszpanie Herrera/Gavira, pokonując Australijczyków McHugh/Schumann 2:0. Dzięki wygranej Europejczycy zapewnili sobie trzecie miejsce i chociaż aktualnie są pierwszą ekipą spośród tych uplasowanych na trzecich lokatach, nie mają większych szans na bezpośredni awans do 1/8 finału i będą musieli o kolejną rundę powalczyć w barażach.

Awans do 1/8 finału wcześniej zapewnili już sobie Norwegowie Mol/Sorum oraz Rosjanie Leszukow/Semenow i stawką ich ostatniego, bezpośredniego starcia było pierwsze miejsce w grupie. Po dwóch niezwykle wyrównanych i zaciętych setach ostatecznie w obu triumfowali Rosjanie 21:19 i to oni zakończyli zmagania grupowe na pierwszej lokacie.

W grupie C Amerykanie Gibb/Bourne po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali Szwajcarów Heidrich/Gerson bez straty seta. W obu partiach walka toczyła się do samych końcówek, w których minimalnie lepsi okazali się siatkarze z USA. Była to dla nich druga wygrana w turnieju, czym zapewnili już sobie awans do 1/8 finału. Grę w kolejnej rundzie pewną mają już także Katarczycy Cherif/Ahmed, którzy zwyciężyli z Włochami Carambula/Rossi 2:0. Pierwsza partia tego starcia była niezwykle zacięta, a o wyniku decydowała gra na przewagi. Drugi set to była już dominacja siatkarzy z Kataru. W ostatnim spotkaniu grupowym powalczą oni z Amerykanami o pierwsze miejsce w zestawieniu.