Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacja Włoch drugim rywalem biało-czerwonych na IO

Reprezentacja Włoch drugim rywalem biało-czerwonych na IO

fot. FIVB

Włosi w tym roku zrezygnowali z gry pierwszym składem w Lidze Narodów. Wysłali rezerwowy skład. a najlepsi zawodnicy spokojnie na zgrupowaniu szykowali się do igrzysk olimpijskich. Do czego doprowadzi taka strategia? Jest to jedno z intrygujących pytań turnieju siatkarzy w Tokio.

Pierwsze odpowiedzi mieliśmy w meczach kontrolnych. Zwycięstwa nad Argentyną (3:1, 3:0) oraz Rosją (3:1) mówią, że wszystko jest na dobrej drodze. Jednak w Tokio w pierwszym spotkaniu z trudem wygrali z Kanadą 3:2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11).W igrzyskach olimpijskich Włosi zdobyli trzy srebrne (1996, 2004, 2016) oraz trzy brązowe medale (1984, 2000, 2012). W Japonii poprowadzi ich Gianlorenzo Blengini, który współpracuje z kadrą od 2015 roku. Reprezentacja Włoch awans na swoje dwunaste igrzyska olimpijskie wywalczyła podczas interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego w Bari. W wyścigu o bilet do Tokio pokonała Kamerun 3:0, Australię 3:2 oraz Serbię 3:0.

49-letni Blengini po igrzyskach zrezygnuje z pracy z kadrą niezależnie od wyniku w igrzyskach. Szefowie włoskiej federacji są zadowoleni z pracy tego szkoleniowca, ale są przekonani, że na stanowisku powinna nastąpić zmiana i w mistrzostwach Europy narodowy zespół poprowadzi Ferdinando De Giorgi.

Największą gwiazdą reprezentacji Włochy będzie prawdopodobnie Ivan Zaytsev. W Rio dosłownie zaciągnął Włochy do olimpijskiego finału. Dzięki serii jego zagrywek Włosi ze stanu 19:22 w czwartym secie doprowadzili do tie-breaka, w którym pokonali USA. W minionym sezonie w składzie Kuzzbasa Zaytsev takich akcji nie miał, ale w ataku rozgrywał nieprawdopodobne spotkania. Tego oczekuje się od niego w igrzyskach. Jeżeli z Osmany Juantoreną wejdą na wyżyny swoich możliwości, to włoska reprezentacja może osiągnąć szczyt swoich możliwości minionego pięciolecia.

Warto też zwrócić uwagę na 19-letniego przyjmującego Michieletto, który świetnie zagrał w Rimini i dzięki temu trafił do olimpijskiego składu, a po kontrolnych meczach do podstawowej szóstki. Jest najmłodszym graczem olimpijskiego turnieju. W meczu z Kanadą zdobył 24 pkt, najwięcej z całego zespołu.

Odpuszczenie VNL może mieć też odwrotny skutek – zabraknie przedolimpijskiego ogrania. Sparingi jej nie zastąpią. Rywale będą mieli po 15-17 rozegranych meczów, a oni tylko kilka sparingów. Od igrzysk w 2016 roku Włosi nie odnieśli większych sukcesów. Są wypoczęci i głodni zwycięstw.

Skład reprezentacji Włoch na IO w Tokio:

rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli
atakujący: Luca Vettori, Ivan Zaytsev
środkowi: Matteo Piano, Gianluca Galassi, Simone Anzani
przyjmujący: Osmany Juantorena, Daniele Lavia, Alessandro Michieletto, Jiri Kovar
libero: Massimo Colaci

Prawdopodobny skład wyjściowy: Giannelli, Zaytsev, Anzani, Piano,  Juantorena, Michieletto, Colaci (libero).

Mecz Polska – Włochy odbędzie się 26 lipca, początek zaplanowano na godz. 7.20.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę