Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M, gr. A: Kanadyjczycy bez problemu pokonali Wenezuelę

IO M, gr. A: Kanadyjczycy bez problemu pokonali Wenezuelę

Trwa walka o awans do ćwierćfinału w grupie A turnieju olimpijskiego siatkarzy. Reprezentacja Kanady w czwartej serii spotkań bez większych problemów poradziła sobie w trzech szybkich setach z Wenezuelą. Kanadyjczycy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki oraz 7 punktów. Siatkarze Wenezueli zanotowali czwartą porażkę i już na pewno odpadną z turnieju po fazie grupowej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Kanadyjczycy, którzy po swoim skutecznym bloku i błędzie technicznym przeciwników znaleźli się na trzypunktowym prowadzeniu (5:2). Umocnili się na nim jeszcze, gdy skuteczny w ataku okazał się Nicholas Hoag (9:5). Kanadyjski przyjmujący nie uniknął jednak pomyłki, co zmniejszyło dystans między drużynami do dwóch oczek. Kanadyjczycy musieli więc uruchomić blok, aby przywrócić sobie wyższą przewagę (13:8). W dodatku, coraz lepiej atakował Ryan Joseph Sclater. Za to po stronie Wenezueli mylił się Ronald Fayola (10:18). Premierowa odsłona zakończyła się więc pewnym zwycięstwem Kanady, o którym przesądził atak po bloku w wykonaniu Stephena Maara (25:13).

Na początku drugiej partii nie zabrakło asa serwisowego, którego zanotował na swoim koncie Hoag (2:0). Z zagrywki zapunktował także Edson Valencia i już był remis. Nie był to koniec punktów zdobytych w tym elemencie, gdyż asa dołożył również Graham Vigrass, który przywrócił Kanadę na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Wenezuelczycy mimo wszystko nie odpuszczali i okazali się skuteczni w bloku (9:9). Przez pewien czas trwała walka punkt za punkt, którą przerwał jeszcze jeden blok Wenezueli (16:14). Na boisku musiał się zatem pojawić Sharone Vernon-Evans, aby wynik ponownie się wyrównał (20:20). W dodatku, czujny na siatce okazał się Hoag i w końcówce to Kanada była o oczko lepsza. W ważnym momencie w aut zaatakował jeszcze Emerson Rodriguez i po chwili Kanadyjczycy mogli się cieszyć z kolejnej wygranej po ataku Hoaga (25:22).

Blokiem otworzyli Kanadyjczycy seta numer trzy. Zaraz w aut zaatakował Emerson i po udanej akcji w wykonaniu Vernona-Evansa Kanada miała już o trzy oczka więcej (4:1). Jej przewaga powiększyła się jeszcze, gdy asem popisał się Maar (9:4). Do tego doszła skuteczna gra na siatce, dzięki której to było już siedmiopunktowe prowadzenie Kanadyjczyków. Nie bez znaczenia były także problemy na przyjęciu po stronie Wenezueli (6:14). Od tej pory zupełnie rozpadła się gra tej reprezentacji. W końcówce asem popisał się jeszcze Hoag (19:7), a o zwycięstwie Kanady w całym meczu przesądziła punktowa zagrywka Maara (25:12).

Kanada – Wenezuela 3:0
(25:13, 25:22, 25:12)

Kanada: Sanders (1), Hoag (16), Maar (!5), Sclater (3), van Berkel (9), Vigrass (6), Bann (libero) oraz Perrin, Blankenau i Vernon-Evans (5)
Wenezuela: Valncia (7), Carrasco, Verdi (4), Arias (1), Fayola (9), Rivas (2), Mata (libero) oraz Velazquez, Rodriguez (8), Oramas i Canelo