Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M, gr. B: Francuzi w trzech setach pokonali Tunezję

IO M, gr. B: Francuzi w trzech setach pokonali Tunezję

Reprezentacja Francji nie miała zbyt wielu problemów z pokonaniem Tunezji w drugiej serii spotkań grupy B turnieju olimpijskiego siatkarzy. Wprawdzie w pierwszej i trzeciej partii zespół z Afryki starał się nawiązać wyrównaną walkę, ale w końcówka lepsi byli Trójkolorowi. W drugim secie Francuzi rozbili rywali do 11, nie pozostawiając im złudzeń. To pierwsza wygrana i pierwsze punkty podopiecznych trenera Laurenta Tillie w turnieju.

Francuzi szybko zaczęli budować przewagę przy zagrywce Antoine’a Brizarda (3:0). Tunezyjczycy nie pozostali jednak dłużni rywalom i po zatrzymaniu Barthelemy’ego Chinenyeze’a wyrównali, natomiast gdy Jean Patry uderzył w aut byli oni na prowadzeniu (6:4). Europejczycy już w kolejnych akcjach doprowadzili do remisu, a następnie odskoczyli przy serwisie Patry’ego (10:7). Po asie serwisowym Khaleda Ben Slimene’a było po 11 i między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt. As Patry’ego dał Francuzom nieznaczną przewagę (18:16), którą w końcówce powiększył blok Chinenyeze’a (21:18). Podopieczni trenera Laurenta Tilliego nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a seta zakończył Earvin N’Gapeth (25:21).

Tunezyjczycy źle rozpoczęli drugą partię i głównie za sprawą ich błędów Francuzi szybko zbudowali przewagę (5:2). Podopieczni trenera Antonio Giacobbego nie zamierzali się poddać i zbliżyli się do rywali na dwa punkty, jednak dystans ponownie powiększył blok Nicolasa Le Goffa (10:6), a później autowy atak Omara Agrebiego (12:7). Po dobrym bloku Chinenyeze’a i asie serwisowym Brizarda Europejczycy mieli już ośmiopunktowe prowadzenie (16:8). Obraz gry obu ekip nie zmienił się już do końca seta – wysokie zwycięstwo Francuzów przypieczętował Yacine Louati asem serwisowym (25:11).

W trzeciej odsłonie początkowo toczyła się wyrównana walka, chociaż po punktowej zagrywce Agrebiego na prowadzeniu byli Tunezyjczycy (7:5). Gdy błąd popełnił Ismail Moalla było już po 10, natomiast kolejne pomyłki jego kolegów dały przewagę Francuzom (15:13). W drugiej części seta atak N’Gapetha powiększył dystans i wszystko wskazywało na to, że podopieczni trenera Tilliego nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk (19:16). Ostatecznie wygrali 25:21 po dwóch błędach rywali.

Francja – Tunezja 3:0
(25:21, 25:11, 25:21)

Francja: Chinenyeze (11), Patry (12), N’Gapeth (11), Brizard (2), Le Goff (4), Clevenot (12), Grebennikov (libero) oraz Tillie, Louati (1)
Tunezja: Kadhi (5), Ben Slimene (1), Ben Othmen (2), Agrebi (3), Moalla (9), Ben Tara (7), Hmissi (libero) oraz Karamosli (2), Nagga (6), Bouguerra