Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Laura Ludwig nie obroni złota, Kanadyjki poza strefą medalową

IO: Laura Ludwig nie obroni złota, Kanadyjki poza strefą medalową

Niezwykle zaciętą walkę stoczyły siatkarki plażowe w rywalizacji o półfinały igrzysk olimpijskich. Złota z Rio De Janeiro nie obroni Laura Ludwig, która w parze z Małgorzatą Kożuch uległa Amerykankom April/Alix. Niespodzianką jest porażka wiceliderek światowego rankingu, Kanadyjek Pavan/Melissa, które musiały uznać wyższość Australijek Artacho Del Solar/Clancy.

Już pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe zwiastowało wielkie emocje i wyrównaną walkę, chociaż jako jedyne zakończyło się w dwóch setach. Niemki Ludwig/Kozuch oraz Amerykanki April/Alix od początku do końca toczyły zaciętą grę, a inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Ostatecznie w końcówkach pierwszej i drugiej partii minimalnie lepsze były siatkarki z USA i to one powalczą o medale igrzysk olimpijskich. Laura Ludwig tym samym nie obroni złota wywalczonego pięć lat temu w Rio De Janeiro w parze z Kirą Walkenhorst.

Jeszcze bardziej zacięte było starcie brazylijskiego duetu Ana Patricia/Rebecca ze szwajcarską parą A. Verge-Depre/Heidrich. Od połowy pierwszego seta wydarzenia na boisku kontrolowały Europejki, jednak siatkarki z Ameryki Południowej dogoniły je w końcówce i chociaż ostatecznie przegrały 19:21, to zmobilizowało je to do lepszej gry w drugim secie, którego rozstrzygnęły na swoją korzyść. Na tie-breaka nie starczyło im już sił, Szwajcarki szybko opanowały sytuację i narzuciły rywalkom swoje warunki gry, wygrywając 15:12 i awansując do półfinału.

Znakomity wynik osiągnęły Łotyszki Graudina/Kravcenkoa, które pokonały wyżej notowane Kanadyjki Bansley/Brandie 2:1. Europejki zdominowały pierwszego seta i pewnie wygrały go do 13, jednak siatkarki z Kanady nie zamierzały poddać się bez walki – wróciły do skutecznej gry w drugiej partii i rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. To nie zdeprymowało reprezentantek Łotwy, tie-breaka otworzyły mocno i od początku do końca kontrolowały jego przebieg.

Największą niespodzianką jest jednak wynik starcia Kanadyjek Pavan/Melissa z Australijkami Artacho Del Solar/Clancy. Siatkarki z Ameryki Północnej, które są wiceliderkami światowego rankingu, w pierwszym secie zostały zdominowane przez rywalki i chociaż podniosły się w drugiej partii, to w tie-breaku ponownie musiały uznać wyższość zawodniczek z Australii. Tym samym o medale nie powalczą dwa najwyżej notowane duety w zestawieniu FIVB, bowiem już na etapie 1/8 finału z turniejem pożegnały się będące na pierwszym miejscu Brazylijki Agatha/Duda.