Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Kantor i Łosiak przegrali w trzech setach

IO: Kantor i Łosiak przegrali w trzech setach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ostatnim meczu grupowym przegrali po trzysetowej grze z włoskim duetem Paolo Nicolai/Daniele Lupo. Była to druga porażka biało-czerwonych w tej fazie. Teraz Polacy muszą czekać na pozostałe rozstrzygnięcia, by dowiedzieć się, jaka ścieżka czeka ich w dalszej części turnieju.

Początek meczu był bardzo zacięty. Wprawdzie Nicolai/Lupo popełniali więcej błędów, to sami kończyli swoje akcje, a wynik oscylował wokół remisu (6:6). Chwilę później odskoczyli na 8:6, ale Bartosz Łosiak doprowadził do remisu. W kolejnych minutach, po akcji Daniele Lupo, Italia ponownie zaczęła budować sobie przewagę (13:11). Po asie serwisowym wzrosła ona do trzech oczek. Dopiero przy zagrywce Łosiaka biało-czerwoni zbliżyli się na 15:16. Mimo że Łosiak w ataku był bezbłędny, to wciąż przewaga była po stronie przeciwników. Polacy mieli szansę, aby doprowadzić do walki na przewagi, ale blok Paolo Nicolai przypieczętował triumf Włochów w premierowej odsłonie (21:19).

W drugą odsłonę lepiej weszli Polacy, którzy po kontrze Łosiaka odskoczyli od rywali na 6:4, ale blok Nicolai pozwolił Włochom wrócić do gry. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios. Dopiero dzięki blokowi na prowadzenie znowu zaczęli wychodzić biało-czerwoni. Było już 14:11, ale przy zagrywce Lupo przeciwnicy wrócili do gry (14:14). Jednak w końcówce popełniali sporo błędów, a zbicie Piotra Kantora przybliżało oba duety do tie-breaka. Ostatecznie po punktowej zagrywce Kantora biało-czerwoni wygrali 21:17.

W decydującym secie nie poszli za ciosem, a po błędzie przegrywali już 1:5. Łosiak próbował poderwać ich do walki, ale Nicolai utrzymywał przewagę po stronie rywali (7:4). Dołożyli oni szczelny blok, a po błędzie Kantora sytuacja Polaków robiła się coraz trudniejsza (5:10). Ich pojedyncze udane zagrania nie odmieniły już obrazu gry. W końcówce na piachu dominowali przedstawiciele Italii, którzy wygrali 15:10, a Polacy o awans do rundy pucharowej będą musieli walczyć w barażach.