Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K: Serbki w trzech setach odprawiają Włoszki

IO K: Serbki w trzech setach odprawiają Włoszki

W trzecim ćwierćfinale turnieju olimpijskiego siatkarek, w którym zmierzyły się reprezentacje Serbii oraz Włoch, lepsze okazały się mistrzynie świata, podopieczne trenera Zorana Terzicia. W pierwszej partii toczyła się wyrównana walka, jednak końcówkę zdominowały Serbki, które nie dały rywalkom szans również w drugim secie. Trzecią odsłonę bardzo dobrze otworzyły siatkarki Italii, ale pogrążyły je błędy własne i ostatecznie to serbski zespół awansował do półfinału.

Mecz od dobrej zagrywki rozpoczęła Maja Ognjenović, a po ataku Tijany Bosković Serbki prowadziły już 2:0. Włoszki wyrównały na 5:5, kiedy to zablokowana przez Danesi została Bosković.  Napędziło to ekipę trenera Mazzantiego, które odskoczyły na dwa oczka, ale po bloku Miny Popović na tablicy pojawił się remis 9:9. Gra toczyła się punkt za punkt, blok dał Włoszkom prowadzenie 16:15 i przerwę zarządził Zoran Terzić. Po nim jednak Italia zapunktowała po raz kolejny po błędzie w ataku Bosković, która nie weszła w mecz najlepiej. Po pomyłce w ataku Paoli Egonu na znów mieliśmy remis 18:18. Serbki wrzuciły wyższy bieg i po ataku Bosković zrobiło się 22:20, po nim m. in. zadziałał serbski blok (24:20). Seta zakończył atak Mileny Rasić.

W drugim secie po atakach Tijany Bosković, która wskoczyła już na swoje obroty było 8:2 dla Serbii. Włoszki zaczęły odrabiać straty, po ataku Anny Danesi zbliżyły się na 9:7, ale to rywalki kontrolowały wydarzenia. Po kiwce Bianki Busy Serbki prowadziły 12:8, a po udanym bloku już 14:9. O czas poprosił trener Mazzanti. Nic to jednak nie dało, kolejny punktowy serwis Ognjenović i atak Bosković dał już wynik 17:10. Dominacja Serbek trwała w najlepsze, bo ataku Busy było 21:11.  Punkt atakiem zdobyty przez Maję Ognjenović dał Serbkom piłki setowe (24:14), a w kolejnej akcji w ataku pomyliła się Paola Egonu.

Początek partii trzeciej był wyrównany, po ataku Egonu Włoszki prowadziły 4:3. Blok na Bosković dał Italii trzypunktową przewagę (7:4), a kiedy ten sam błąd popełniła Busa zrobiło się 9:5. Kiedy kolejny raz piłkę w aut wyrzuciła Egonu, Serbki zbliżyły się na 10:8. Po stronie włoskiej dobrze spisywała się Elena Pietrini, a po ataku Egonu było już 13:9. W ustawieniu z Miną Popović na zagrywce Serbki wyrównały na 13:13, a po ataku Bosković prowadziły już 15:13.  Serbki po udanej akcji ofensywnej Rasić przeważały 18:15 i kroczyły w kierunku półfinału, tym bardziej, że atak zerwała słabiej dysponowana Paola Egonu (19:15). Blok na Bosetti dał Serbkom meczbole (24:19). Atakiem popisała się jeszcze Egonu, a Folie zagrywką, ale atak Bosković przypieczętował awans Serbek do półfinału.

Serbia – Włochy 3:0
(25:21, 25:14, 25:21)

Serbia: Busa (5), Popović M. (6), Ognjenović (4), Rasić (10), Bosković (24), Milenković (6), Popović S. (libero)
Włochy: Malinov (1), Bosetti (6), Danesi (6), Fahr (2), Pietrini (7), Egonu (16), de Gennaro (libero) oraz Sorokaite, Folie (2), Orro (1), Chirichella (1), Sylla