Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr A: Serbki według planu

IO K, gr A: Serbki według planu

fot. FIVB

Reprezentacja Serbii zgodnie z planem pokonała Kenię w stosunku 3:0. Podopieczne Zorana Terzica w pełni kontrolowały przez cały mecz to, co się działo na boisku. Kenijki tylko małymi fragmentami były w stanie utrzymać kontakt punktowy. Serbki jak dotąd w Tokio nie przegrały meczu, a szansę z Kenijkami dostały też zmienniczki.

Mecz znakomicie otworzyła Milena Rasić – po serii jej skutecznych zagrań Serbki prowadziły 4:0. W kolejnych akcjach bloki Mai Aleksić powiększyły dystans (8:2). Europejki nie wystrzegały się jednak błędów, co w połączeniu z atakami Edith Mukuvilani oraz Sharon Chepchumby zmniejszyło różnicę (6:9). Chwilę później Aleksić posłała asa serwisowego i Serbki odbudowały przewagę, która za sprawą jej uderzeń Aleksić znów wynosiła sześć punktów (17:11). W końcówce Kenijki zbliżyły się jeszcze do rywalek na trzy “oczka” po akcjach Chepchumby (20:23), ale jej zepsuta zagrywka zakończyła seta (21:25).Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły Serbki, które za sprawą dwóch asów serwisowych Brankicy Mihajlović miały czteropunktowe prowadzenie (5:1). Kenijki nie były w stanie zatrzymać rywalek w tej odsłonie, mocne ataki Mihajlović oraz as serwisowy Bianki Busy powiększyły dystans (12:5). W drugiej części seta Europejki całkowicie zdominowały Afrykanki i po kolejnych punktowych zagrywkach w wykonaniu Jeleny Blagojević prowadziły już 20:9. Sytuacja nie zmieniła się już do końca, a wysokie zwycięstwo Serbek przypieczętowało uderzenie Bojany Milenković (25:11).

W trzeciej odsłonie meczu Kenijki wreszcie zaczęły grać lepiej i po ataku Chepchumby prowadziły 5:3. Uderzenia Any Bjelicy oraz Mihajlović pozwoliły jednak Serbkom wyrównać, a między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt (11:11). Po dwóch asach serwisowych Mihajlović Europejki osiągnęły nieznaczną przewagę (14:11), którą chwilę później powiększyła kontra Bjelicy (16:12). Podopieczne trenera Zorana Terzicia opanowały sytuację i chociaż w końcówce asa zanotowała jeszcze Mukuvilani (18:21), to reprezentantki Serbii nie wypuściły już zwycięstwa z rąk – mecz zakończyła Mina Popvić skutecznym atakiem (25:20).

Serbia-Kenia 3:0
(25:21, 25:11, 25:20)

Składy zespołów:
Serbia: Busa (8), Mihajlović (17), Ognjenović, Aleksic (9), Rasić (6), Bosković (9), Popovic S. (libero) oraz Popovic M. (2), Mirkovic (1), Bjelica (9), Milenkovic (2), Blagojevic (2)
Kenia: Wairimu, Kasaya (3), Kiprono (12), Emaniman (1), Moim (9), Mukuvilani (4), Kundu (libero) oraz Lusenaka, Murambi, Kaei (2), Chemtai

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju olimpijskiego kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę