Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Serbki bez problemów pokonują Koreę Południową

IO K, gr. A: Serbki bez problemów pokonują Koreę Południową

Ostatni dzień rywalizacji grupowej siatkarek na igrzyskach olimpijskich otworzyło starcie Serbii oraz Korei Południowej. Pierwszą i drugą partię lepiej rozpoczynały Koreanki, jednak Serbki szybko opanowywały sytuację i tak naprawdę kontrolowały spotkanie od początku do końca, dominując nad rywalkami głównie w bloku oraz zagrywce. Tym samym jeśli Brazylia zgodnie z planem pokona Kenię, to podopieczne trenera Zorana Terzicia zajmą w grupie A drugie miejsce.

Spotkanie lepiej otworzyły Koreanki, które po akcjach Kim Yeon-Koung oraz asie serwisowym Hye-Seon Yeum prowadziły 3:0. Serbki szybko opanowały sytuację, chwilę później wyrównały, po czym zbudowały przewagę za sprawą zagrań Tijany Bosković oraz punktowych zagrywek Mai Ognjenović (9:3). Dystans powiększyły asy Bianki Busy (12:4). Europejki miały tego seta już całkowicie pod kontrolą i chociaż asy zanotowały jeszcze Yeon-Koung oraz Yang Hyo Jin, to to było za mało, by Azjatki zdołały odrobić tak znaczące straty. Partię zakończył atak Bosković (25:18).

W drugiego seta ponownie lepiej weszły siatkarki z Korei Południowej (4:1). Ich rywalki popełniały więcej błędów niż w poprzedniej partii i więcej czasu zajęło im odrobienie strat, jednak po atakach Bosković oraz Busy było już po 7. Ponownie przy zagrywce Ognjenović Serbki objęły prowadzenie (11:8), które później powiększyły pomyłki ich przeciwniczek (13:9). Azjatki dzielnie walczyły, nie były jednak w stanie zatrzymać rozpędzonej Bianki Busy. Gdy punktową zagrywkę zanotowała Milena Rasić, a Bojana Milenković dołożyła skuteczne uderzenie było 21:14. Wysokie zwycięstwo Europejek przypieczętował as serwisowy Busy (25:17).

W trzeciej odsłonie meczu Serbki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry (6:3). Po asie serwisowym Bosković i ataku Milenković prowadziły już 11:6. Koreankom brakowało siły na skrzydłach, ich rywalki wykorzystywały natomiast każdą okazję do kontry, natomiast gdy kolejną punktową zagrywkę dołożyła Rasić, a blok Maja Aleksić dystans wynosił osiem “oczek” (16:8). W drugiej części seta wynik próbowała ratować jeszcze Pyo Seung-Ju, jednak Europejki zdominowały końcówkę przy serwisie Any Bjelicy i ostatecznie wygrały 25:15 po ataku Milenković.

Serbia – Korea Południowa 3:0
(25:18, 25:17, 25:15)

Serbia: Busa (8), Popović M. (8), Ognjenović (7), Rasić (12), Bosković (13), Milenković (9), Popović S. (libero) oraz Mirković (2), Bjelica (1), Aleksić (2), Blagojević
Korea Płd.: Yeum (1), Kim H. (5), Kim Y. (9), Kim S. (6), Park J., Yang (5), Oh (libero) oraz Lee (1), An (1), Park E. (1), Jeong (4), Pyo (5)