Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Po tie-breaku lepsze Koreanki

IO K, gr. A: Po tie-breaku lepsze Koreanki

Obfitujący w błędy mecz Koreanek z Dominikankami zakończył się tie-breakiem. Spotkanie było bardzo nierówne, zespoły dosyć wyraźnie wygrywały sety. W piątej odsłonie nie brakowało walki, końcówka potoczyła się po myśli Koreanek i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Dominikanki po trzech kolejkach wciąż nie mają na swoim koncie wygranej.

Koreanki początkowo skuteczne akcje przeplatały z błędami (2:5). Celne ataki Park Jeongah pozwoliły podopiecznym trenera Lavariniego odrobić straty (5:5). W kolejnych akcjach gra była wyrównana, zespoły budowały nieznaczną przewagę i szybko ją traciły (10:12, 12:12). Obie drużyny grały falami. Gdy podczas serii przy zagrywkach Yeum Hye Seon kontratak skończyła Yang Hyo Jin, o czas poprosił trener Dominikanek (13:12). Po przerwie Koreanka zepsuła zagrywkę. W kolejnych akcjach mimo starań Brayelin Martinez siatkarki z Dominikany nie były w stanie doprowadzić do remisu, głównie przez własne pomyłki. Gra Koreanek również nie była pozbawiona błędów, dystans stopniał, dlatego o czas poprosił trener Lavarini (19:18). Po wyjściu z niewygodnego ustawienia dwa asy posłała Park Jeongah (22:18). Atak Kim Yeon Koung dał serię piłek setowych Koreankom, a as serwisowy zamknął nierównego seta.

Otwarcie drugiej odsłony toczyło się po myśli Dominikanek, skutecznie punktowała Brayelin Martinez (3:6). Koreanki rzuciły się do odrabiania strat, ze zmiennym szczęściem punktowała Kim Yeonn Koug. Trener Lavarini szybko zaczął sięgać po zmiany. Dominikanki dobrze grały w obronie, uaktywnił się ich blok (8:11). Z czasem dystans na boisku utrzymywał się, Koreanki miały problem ze skończeniem ataku (11:15). Podopieczne trenera Kwieka dyktowały warunki, po asie Jineiry Martinez kolejny raz zawodniczki do siebie przywołał koreański szkoleniowiec (12:18). Siatkarki z Dominikany kontynuowały skuteczną grę na siatce. W końcówce asy dołożyła jeszcze Niverka Marte Frica (14:22). Ataki Prisilli Rivery Brens dały ostatnie punkty w tym secie Dominikankom.

Od początku trzeciego seta skuteczniej punktowały Koreanki, po zagraniu Park Jeonagh przerwę wykorzystał trener Kwiek (4:1). Atak Dominikanek wciąż opierał się na Brayelin Martinez. W kolejnych akcjach nie do zatrzymania była Kim Yeon Koung a gdy skuteczne zagranie dołożyła Kim Heejin o kolejny czas poprosił szkoleniowiec Dominikany (14:9). Dopiero po przerwie zagrywkę zepsuła Yeum Hye Seon. Trener Kwiek ordynował kolejne zmiany, skuteczny blok Dominikanek i atak Brayelin Martinez sprawiły, że dystans stopniał (15:14). Koreanki nie pozwoliły rywalkom na więcej. W końcówce skutecznie atakowały Kim Yeon Koung i Kim Hee Jin, a siatkarki z Korei Południowej wygrały tego seta do 18.

W czwartej partii gra ponownie toczyła się po myśli Dominikanek, których atak wciąż opierał się na Brayelin Martinez. Po nieudanej zagrywce Kim Yeon Koung było już 11:7 dla reprezentacji Dominikany. Gdy zablokowana została Park Jeongah w koreańskim zespole nastąpiła podwójna zmiana. Z czasem punktową zagrywkę dołożyła jeszcze Yonkaira Pena Isabel i o czas poprosił szkoleniowiec Korei (9:15). Koreanki nie pomagały sobie, popełniając proste błędy. Zdarzały się przedłużone wymiany, ale zwykle kończyły się one po myśli Dominikanek (11:20). Drużyna prowadzona przez trenera Lavariniego nie potrafiła znaleźć sposobu na konsekwentnie grające rywalki. Zagrywka w taśmę Lee Soyoung zamknęło tę odsłonę.

Tie-break od początku to walka obu drużyn. Po ataku Kim Yeon Koung Koreanki wyszły na prowadzenie (7:5). Skuteczne zagrania Jineiry Martinez i Yonkairy Peny Isabel pozwoliły Dominikankom doprowadzić do remisu (9:9). Podopieczne trenera Kwieka nie zdołały jednak kontynuować skutecznej gry. Gdy celną zagrywkę posłała Kim Yeon Koung o czas poprosił trener Dominikany (11:9). W kolejnej akcji Koreanki dołożyły jeszcze blok, drugi raz zainterweniował dominikański szkoleniowiec. Błąd przebicia sytuacyjnej piłki przed Dominikanki dał serię piłek meczowych przeciwniczkom (14:11). Punkt na wagę zwycięstwa padł po ataku Park Jeongah po prostej z lewego skrzydła.

Korea Południowa – Dominikana 3:2
(25:20, 17:25, 25:18, 15:25, 15:12)

Korea Płd.: Yeum (5), Kim H. (16), Kim Y. K. (20), Kim S.J. (2), Park J. (16), Yang (6), Oh (libero) oraz Lee (3), An, Pyo i Jeong
Dominikana: Eve Mejia (3), Marte Frica (3), Pena Isabel (16), Martinez B. (20), Martinez J. (13), Gonzalez Lopez (6), Castillo (libero) oraz Domingurez Martinez, Rivera Brens (9), de la Cruz de Pena (1), Martinez Caro i Vargas Valdez