Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Pewna wygrana Brazylijek

IO K, gr. A: Pewna wygrana Brazylijek

fot. FIVB

Od pewnej wygranej rozpoczęły igrzyska olimpijskie w Tokio siatkarki z Brazylii. Pokonały one 3:0 zespół narodowy Korei Południowej. Już w pierwszym secie zespół z Ameryki Południowej wysoko zawiesił poprzeczkę swoim rywalkom, wygrywając bardzo pewnie do 10. W dwóch kolejnych partiach Azjatki zaprezentowały się lepiej, jednak nie były w stanie zagrozić dobrze dysponowanym rywalkom.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Brazylijki. Po mocnym ataku z lewego skrzydła Fernandy Rodriguez było 6:3. Koreanki miały problem ze skończeniem akcji, seria przy zagrywkach Any Caroliny Da Silvy trwała. Przy stanie 8:3 o czas poprosił koreański sztab. Dystans wciąż powiększał się. Reprezentantki Korei słabo przyjmowały, co rzutowało na ich skuteczności. Raz za razem punktowała Rodriguez, dlatego drugi czas wykorzystał Stefano Lavarini (13:3). Efektowną serię przerwała dopiero Park Jeongah, która wybiła piłkę po bloku w aut (14:4). Mimo roszad w koreańskim składzie dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, Brazylijki dyktowały warunki. Pojedyncze zagrania Kim Yeon Koung na niewiele się zdały. Mocny atak po ciasnym skosie w wykonaniu Rodriguez zamknął jednostronną odsłonę.W drugim secie Brazylijki poszły za ciosem i po ataku Gabrieli Bragi Guimaraes prowadziły 5:2. Tym razem Koreanki nie pozwoliły rozpędzić się przeciwniczkom. Reprezentantki Brazylii popełniały błędy, a podopieczne trenera Lavariniego poprawiły skuteczność w ataku (7:6). Po fragmencie wyrównanej gry ponownie do głosu doszły siatkarki z Brazylii i po ataku Caroline de Oliveiry Saad Gattaz o czas poprosił trener Koreanek (13:9). Po przerwie skutecznie zaatakowała Kim Yeon Koung. Nie brakowało ciekawych wymian, ale pewniej punktowały Brazylijki, szybko odbudowując przewagę (16:11). W końcówce celnie atakowała Kim Su Ji, a po zagraniu Kim Yeon Koung przerwę wykorzystał trener Ze Roberto (18:15). Koreanki nie miały zamiaru odpuszczać. Chociaż po nieudanej błędzie Tandary Caixety na tablicy wyników pojawił się remis (22:22), Koreanki nie zdołały odwrócić biegu seta. Punkt na wagę zwycięstwa Brazylijek zdobyła Rosamaria Montibeller.

Znacznie lepiej w trzeciego seta weszły Koreanki, które wzmocniły zagrywkę. Po błędzie Brazylijek o czas poprosił ich trener (1:5). Reprezentantki Korei skutecznie obijały blok. Przy stanie 4:8 trener Ze Roberto zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszły Roberta Silva Ratzke i Rosamaria Montibeller. Gra Brazylijek zaczęła się napędzać. Atak z szóstej strefy Fernandy Rodrigues sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis. Dopiero po czasie dla trenera Lavariniego Koreanki zapunktowały blokiem (9:10). Obie drużyny grały falami. Brazylijki prowadziły już 14:11, ale po autowym ataku z szóstej strefy wynik się wyrównał (14:14). W kolejnych akcjach podopieczne Ze Roberto zaliczyły serię przy zagrywkach Gabrieli Bragi Guimaraes (17:14). Dobrze funkcjonował brazylijski blok (20:16, 22:16). Koreanki nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Ostatni punkt w meczu padł po zagraniu przez środek Any Caroliny da Silvy.

Brazylia – Korea Płd. 3:0
(25:10, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:
Brazylia: Caroline (7), Macris (1), Gabi (16), Tandara (10), Ana Carolina (6), Fernanda (17), Camila (libero) oraz Rosamaria (6), Roberta i Ana Cristina
Korea Płd.: Yeum, Kim Heejin (5), Kim Yeon Koung (12), Kim Su Ji (5), Park Jeongah (9), Yang (4), Oh (libero) oraz Lee, An, Park Eunjin, Jeong (1) i Pyo

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju olimpijskiego siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę