Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Kenijki walczyły, ale nie ugrały nawet seta

IO K, gr. A: Kenijki walczyły, ale nie ugrały nawet seta

W ostatnim starciu drugiego dnia olimpijskiej rywalizacji siatkarek reprezentacja Korei Południowej pokonała grupowego outsidera, kadrę Kenii 3:0. Nie było to jednak jednostronne spotkanie. Pierwszego seta co prawda Azjatki wygrały zdecydowanie, ale drugi i trzeci były zacięte i wyrównane. W końcówkach różnicę zrobiło doświadczenie podopiecznych trenera Stefano Lavariniego.

Bardzo dobrze mecz otworzyły Kenijki, które po ataku Edith Mukuvilani prowadziły już 5:1. Nie utrzymały go jednak zbyt długo, Koreanki doprowadziły do wyrównania, a następnie zbudowały przewagę przy zagrywce Hye Seon Yeum (9:6). W kolejnych akcjach powiększyły dystans, wykorzystując do tego błędy rywalek (13:8). Po bloku i ataku Kim Su-Ji, a także asach serwisowych Kim Hee-Jin było już 20:9 i wszystko wskazywało na to, że siatkarki z Afryki nie będą już w stanie zagrozić Azjatkom. Tak też się stało, a zwycięstwo Koreanek przypieczętowała Hee-Jin kolejną punktową zagrywką (25:14).

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Koreanki i po asie serwisowym Kim Yeon-Koung miały już czteropunktową przewagę (8:4). Atak Jeong Ah Park oraz blok Hee-Jin powiększyły dystans (14:5), jednak przy trudnej zagrywce Jane Wacu Kenijki odrobiły znaczącą część strat (10:14). Kolejne akcje Leonidy Kasaji dodatkowo pozwoliły Afrykankom zbliżyć się do rywalek (15:18). Walczyły one dzielnie, asa serwisowego posłała Mercy Moim, ale jej zespół nie zdołał już wyrównać i Koreanki ostatecznie triumfowały 25:22 po zepsutej zagrywce Kenijek.

W trzecim secie zespoły kontynuowały zaciętą walkę (5:5). Afrykanki nie wystrzegały się jednak błędów własnych, co pozwoliło Koreankom odskoczyć (8:6), chociaż już chwilę później było po 8. Inicjatywa pozostała po stronie Azjatek, które ponownie objęły prowadzenie po asie serwisowym Hee-Jin, a także atakach Eun-Jin Park oraz Yeon-Koung (13:10). Kenijki ambitnie walczyły, ale ich rywalki utrzymywały przewagę głównie dzięki ich pomyłkom (19:16). W końcówce siatkarki z Afryki ponownie wyrównały za sprawą uderzeń Kasaji oraz Sharon Chepchumby (21:21). Ostatecznie w walce na przewagi lepsze okazały się Koreanki, które triumfowały 26:24 po bloku Hee-Jin oraz Hyo Jin Yang.

Korea Południowa – Kenia 3:0
(25:14, 25:22, 26:24)

Korea Płd.: Yeum (1), Kim H. (20), Kim Y. (16), Kim S. (2), Park J. (9), Yang (7), Oh (libero) oraz Lee (1), An, Park E. (2), Jeong, Pyo (1)
Kenia: Wacu (3), Kasaya (11), Chepchumba (14), Emaniman (4), Moim (8), Mukuvilani (4), Kundu (libero) oraz Lusenaka, Murambi, Kaei, Chemtai