Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Dominikana nie dała szans Kenijkom

IO K, gr. A: Dominikana nie dała szans Kenijkom

Siatkarki Dominikany odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju olimpijskim. Podopieczne trenera Marcosa Kwieka w trzech szybkich setach pokonały najsłabszy zespół w grupie A – Kenię. Dominikana ma jeszcze szansę na awans do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich, musi jednak spełnić jeden warunek – w ostatnim meczu grupowym pokonać reprezentację Japonii.

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia reprezentacji Dominikany. Jej siatkarki pograły jeszcze blokiem, dzięki czemu powiększyły przewagę o kolejne dwa oczka (7:2). W dodatku, asem serwisowym popisała się Prisilla Rivera (11:5). Za to Kenijki nie pomagały sobie popełniając błędy własne. Po punktowej zagrywce Jineiry Martinez przewaga Dominikany była już miażdżąca (15:7). Świetnie w polu serwisowym spisała się również Bethania De La Cruz i mimo drobnych problemów w końcówce to Dominikanki mogły się cieszyć z wygranej w premierowej odsłonie (25:19).

Od nieudanych ataków Sharon Kiprono rozpoczął się set numer dwa. Błąd w tym elemencie popełniła jednak także De La Cruz i to Kenijki znalazły się na prowadzeniu (4:3). Reprezentantka Dominikany w dalszym ciągu zmagała się z problemami, co powiększyło straty jej zespołu do dwóch oczek (5:7). Potrzebny okazał się as serwisowy Gaily Gonzalez, aby wynik wskazał w końcu na remis. Od tej pory trwała walka punkt za punkt, którą przerwały dopiero skuteczne ataki Dominikanek (17:14). Co prawda Kenijki starały się odrobić straty, ale po efektownym bloku Rivery Dominikana powróciła do trzypunktowej przewagi (20:17). Asem popisała się jeszcze Gonzalez i zaraz Dominikanki cieszyły się z kolejnej wygranej po udanej kiwce ze środka (25:18).

Trzecią partię także lepiej otworzyły Dominikanki (5:2). Za to po stronie Kenii w ataku myliła się Kiprono. W dodatku, świetnymi zagrywkami zaczęła popisywać się Gonzalez, co przełożyło się na aż siedmiopunktową przewagę Dominikany (13:6). Nie bez znaczenia były także skuteczne i szybkie ataki ze środka siatkarek tej reprezentacji. Pod koniec partii asem popisała się jeszcze Annerys Vargas (20:8). Tuż po nim nastąpiła seria punktów zdobytych blokiem i to właśnie ten element zadecydował o zwycięstwie Dominikany w całym meczu (25:10).

Dominikana – Kenia 3:0
(25:19, 25:18, 25:10)

Dominikana: Eve Mejia (13), Marte Frica (1), Rivera Brens (12), Pena Isabel (2), De la Cruz (8), Martinez J. (7), Castillo (libero) oraz Vargas (4), Gonzalez (7) i Martinez Caro
Kenia: Wairimu (1), Kasaya (8), Kiprono (7), Kaei, Moim (7), Mukuvilani (2), Kundu (libero) oraz Lusenaka, Murambi (2), Emaniman (1) i Chemtai (3)