Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. A: Bez niespodzianki w meczu Japonek z Kenijkami

IO K, gr. A: Bez niespodzianki w meczu Japonek z Kenijkami

Nie było niespodzianki w meczu grupy A pomiędzy Japonią i Kenią. Gospodynie igrzysk olimpijskich odniosły wygraną 3:0, chociaż  w trzecim secie nie ustrzegły się dekoncentracji. Kenijki próbowały to wykorzystać, długo walczyły jak równy z równym, w końcówce nawet wychodząc na minimalne prowadzenie. Ostatecznie jednak musiały uznać wyższość Japonek.

Początek meczu należał do Kenijek, które przy zagrywce Mercy Moim odskoczyły od rywalek na 4:1. Zaczęły jednak popełniać błędy, a dzięki Erice Araki Azjatki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie (8:6). Udane kontry Sariny Kogi i Mayu Ishikawy powiększały dystans punktowy dzielący obie drużyny (12:8). Japonki zaczęły dokładać oczka blokiem, a ich rywalki były coraz bardziej bezradne (16:11). Afrykanki gubiły się coraz bardziej, a Ai Kurogo prowadziła Azjatki do sukcesu. Pojedyncze udane zagrania Leonidy Kasayi nie poderwały Kenijek do walki, a Kurogo przypieczętowała pewne zwycięstwo Japonek w premierowej partii (25:15).

W drugiej odsłonie podopieczne trenerki Nakady nie zamierzały zwalniać tempa. Po udanej kontrze Kogi i szczelnym bloku szybko odskoczyły od rywalek (8:3). Popełniały błędy w polu serwisowym, ale kontrolowały grę. Na siatce przypomniała o sobie Araki, a udane zbicie Ishikawy powiększało przewagę faworytek (14:8). Wówczas gra przedstawicielek Afryki zupełnie się posypała, a japoński blok prowadził Azjatki do wygranej. W końcówce dzieliły one i rządziły na boisku. W ataku nie do zatrzymania była Ishikawa, a dwa błędy rywalek zakończyły nierówną walkę w tym secie (25:11).

W trzeciej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Po akcji Kogi ponownie inicjatywę na boisku przejęły Azjatki (5:2). Do walki Kenijki próbowała poderwać Chepchumba Kiprono, ale wciąż w natarciu były faworytki. Kontuzja Kogi wybiła je z uderzenia, a Kenijki zaczęły wysforowywać się na prowadzenie (13:12). W ataku rozkręcała się Kiprono, a po błędzie Yuki Ishi to zawodniczki z Afryki miały przewagę (20:18). Wygrywały jeszcze 23:21, ale w końcówce dało o sobie znać doświadczenie Azjatek. Kurogo doprowadziła do remisu, a błąd przeciwniczek pozwolił Japonkom zamknąć spotkanie w trzech setach (25:23).

Japonia – Kenia 3:0
(25:15, 25:11, 25:23)

Japonia: Kurogo (13 pkt.), Koga (10), Ishikawa (13), Shimamura (8), Araki (4), Momii (2), Kobata (libero) oraz Tashiro, Ishii (1) i Hayashi
Kenia: Wairimu (3 pkt.), Kasaya (6), Kiprono (18), Emaniman (2), Moim (5), Mukuvilani (1), Kundu (libero) oraz Lusenaka, Kaei (5) i Chemtai (1)