Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. B: Brazylia wygrała z Japonią i jest już pewna awansu

IO K, gr. B: Brazylia wygrała z Japonią i jest już pewna awansu

Reprezentacja Brazylii wygrała w trzech setach z Japonią w trzeciej serii gier grupy B turnieju olimpijskiego siatkarek. Dwa pierwsze sety szybko i łatwo padły łupem podopiecznych trenera Ze Roberto. W trzecim gospodynie igrzysk długo prowadziły, końcówka jednak należała do Canarinhes, które wygrały 26:24. Brazylijki dzięki tej wygranej zapewniły sobie już awans do ćwierćfinału turnieju.

Od początku meczu do ataku ruszyły Brazylijki, które po kontrze Tandary Caixety wyszły na prowadzenie (6:3). Japonki miały ogromne kłopoty w defensywie, a brazylijski blok w połączeniu ze skutecznością na siatce Gabrieli Bragi Guimaraes powodowały, że powiększał się dystans pomiędzy oboma zespołami (12:6). Gospodynie kompletnie nie potrafiły odnaleźć się na boisku. W ataku myliła się Ai Kurogo, a na siatce brylowała Caroline Gattaz (20:9). W końcówce zawodniczki z kraju kawy popełniły kilka błędów, dzięki czemu ich rywalki poprawiły nieco wynik, ale i tak dwie czapy przypieczętowały pewną wygraną w premierowej odsłonie podopiecznych trenera Ze Roberto (25:16).

W drugim secie nie zamierzały zwalniać tempa. Fernanda Rodrigues dała im prowadzenie 3:1, a po szczelnym bloku wygrywały już 8:5. Jednak Japonki poderwały się do walki, a po asie serwisowym Mayu Ishikawy wróciły do gry (9:9). Faworytki szybko odpowiedziały. Przypomniały sobie o punktowaniu blokiem, a po asie serwisowym Any Caroliny da Silvy ponownie przejęły inicjatywę na boisku (15:10). Do walki Azjatki próbowała poderwać Kotona Hayashi, ale wciąż w natarciu były przyjezdne (19:14). W końcówce Japonki popełniły jeszcze kilka błędów, a blok przypieczętował zwycięstwo zawodniczek z Ameryki Południowej (25:18).

W trzecią partię lepiej weszły gospodynie, które po zbiciu Ishikawy odskoczyły od rywalek na 6:4. Nie cieszyły się z prowadzenia długo, bo przy zagrywce Gabi faworytki odrobiły straty (8:8). Jednak w grze Brazylijek było sporo chaosu, a Ishikawa znowu dała prowadzenie Azjatkom (13:11). Kontuzja Fernandy Macris podłamała Canarinhos (12:16). Do walki poderwała je dopiero Natalia Perreira, a po błędzie rywalek obie drużyny w decydującą część seta weszły przy stanie remisowym. Po bloku Brazylijki prowadziły 24:22, ale Ishikawa doprowadziła do gry na przewagi. W niej Japonki nie przedłużyły spotkania, a Gabi dała zwycięstwo faworytkom (26:24).

Japonia – Brazylia 0:3
(16:25, 18:25, 24:26)

Japonia: Kurogo (6), Ishikawa (12), Shimamura (1), Ishii (11), Araki (5), Momii (1), Kobata (libero) oraz Tashiro (1), Okumura (1) i Hayashi (8)
Brazylia: Caroline (10), Fernanda (3), Gabi (11), Tandara (6), Ana Carolina (13), Fernanda (13), Camila (libero) oraz Rosamaria, Roberta (1), Natalia (7) i Ana Cristina