Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K: Brazylia w finale

IO K: Brazylia w finale

Brazylijki w półfinale przeciwko Koreankom musiały sobie radzić już bez Tandary, która opuściła Japonię z powodu zawieszenia przez Brazylijski Komitet Olimpijski. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Ze Roberto gładko pokonać rywalek i awansować do finału igrzysk, w którym zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Brazylijki mocno rozpoczęły mecz i serii dobrych zagrywek Any Caroliny objęły prowadzenie 5:2. Kilka akcji później ich przewaga wzrosła do pięciu punktów, w czym duża zasługa Caroline, której serwis sprawił sporo kłopotów Koreankom. Siatkarki z Kraju Kawy cały czas utrzymywały dystans, nie dając zbliżyć się rywalkom na mniej niż 3 punkty. Dobrze w ataku spisywały się Fe Garay Rosamaria. W żadnym momencie tej partii dominacja Brazylijek nie podlegała dyskusji i set zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Ze Roberto 25:16.

W drugiej partii obraz gry się nie zmienił. Koreanki raziły nieskutecznością w ataku, a Brazylijki grały „swoje”. Co prawda w tej odsłonie Azjatki dłużej opierały się rywalkom. Od stanu 10:10 wątpliwości zostały jednak rozwiane. Przy zagrywkach Caroliny siatkarki z Ameryki Południowej skutecznie kontrowały i szybko wypracowały pięciopunktową przewagę. Rosamaria była dobrze wspierana w ataku przez Gabi i Brazylijki spokojnie mogły zmierzać po zwycięstwo w tym secie. Koreanki nie były w stanie zagrozić przeciwniczkom i przegrały partię w tym samym stosunku co poprzednio. Odsłonę zakończył skuteczny blok Natalii na Park.

Azjatki chyba czuły, że nie są w stanie rywalizować z faworytkami i będą musiały się zadowolić walką o brązowy medal. W trzecim secie szybko oddały inicjatywę i Brazylijki objęły prowadzenie 5:2. Podobnie jak w pierwszej partii podopieczne odskoczyły na pięć punktów po asie serwisowym Macris (10:5). Koreanki były kompletnie pogubione, a Brazylijki powiększały przewagę. Po bloku Caroliny na Kim było już 17;10. Później dwukrotnie Koreanki nie podbiły ataków Fe Garay, a po chwili Kim znów została zablokowana przez Natalię prowadzenie Brazylijek wzrosło do dziesięciu punktów. Podopieczne Ze Roberto nieco zwolniły tempo, wiedząc, że nic im nie odbierze awansu do finału. Mecz atakiem zakończyła Fe Garay, po raz trzeci ustalając wynik seta na 25:16.

Brazylia – Korea Płd. 3:0
(25:16, 25:16, 25:16)

Brazylia: Caroline (3), Rosamaria (10), Macris (3), Gabriela (12), Ana Carolina (7), Fe Garay (17), Camila (libero) oraz Roberta, Natalia (7) i Ana Cristina
Korea Płd.: Yeum (1), Kim H. (5), Kim Y. (10), Kim S. (3), Park J. (10), Yang (4), Oh (libero) oraz Lee (2), An, Park E., Jeong (2) i Pyo