Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K: Amerykanki bez problemów pokonały Dominikanę

IO K: Amerykanki bez problemów pokonały Dominikanę

Dominikanki po gładko przegranym pierwszym secie mimo starań nie znalazły argumentów, by skutecznie przeciwstawić się konsekwentnie punktującym Amerykankom. Podopieczne trenera Kiraly’ego. Siatkarki z USA górowały w każdym elemencie, a ich liderką była Andrea Drews.  Na boisku zabrakło Jordan Thompson i Jordyn Poulter, jednak obie były obecne w meczowym składzie. Teraz Amerykanki czekają na swoje przeciwniczki, będą nimi zwyciężczynie meczu Serbia-Włochy.

Z wysokiego c w ćwierćfinałowy pojedynek weszły Amerykanki. Dominikanki słabo przyjmowały i nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku. Mimo interwencji trenera Kwieka jego podopieczne punktowały głównie po błędach rywalek (4:11). Nie do zatrzymania była Michelle Bartsch-Hackley (5:14). Gra toczyła się pod dyktando Amerykanek. Po kontrataku Andrei Drews kolejny czas wykorzystał szkoleniowiec Dominikanek (6:18). Zdarzały się przedłużone wymiany, ale padały one głównie łupem Amerykanek. Pojedyncze zagrania Brayelin Martinez na niewiele się zdały. Skutecznie w obronie grała Justine Wong-Orantes. Jednostronną odsłonę asem serwisowym zamknęła Micha Hancock.

W drugim secie Amerykanki kontynuowały skuteczną grę, po ataku Bartsch-Hackley było już 8:3 dla USA. W kolejnych akcjach amerykańska gra napędzała się, po celnym zagraniu Haleigh Washington o czas poprosił trener Kwiek (5:11). Dominikanki poprawiły grę w bloku, obok Brayelin Martinez częściej punktowała Jineiry Martinez. Siatkarkom obu zespołów zdarzało się popełniać błędy. Ręki w ataku wciąż nie wstrzymywała Drews. Po skutecznym zagraniu Jordan Larson Amerykanki prowadziły 18:13. W końcówce oba zespoły psuły zagrywki (15:20). W końcówce Dominikanki poderwały się jeszcze do walki, obroniły cztery piłki setowe, dlatego przy stanie 20:24 o czas poprosił trener Kiraly. Po przerwie mocnym atakiem po skosie kropkę nad i postawiła Andrea Drews.

Otwarcie trzeciego seta było bardziej wyrównane, po skutecznym ataku Brayelin Martinez Dominikanki prowadziły 6:5. Szybko do głosu ponownie doszły Amerykanki. Celnie zagrywała Jordan Larson, a kolejne kontrataki kończyła Andrea Drews (9:10). Mimo czasu dla trenera Kwieka seria siatkarek z USA trwała (9:11). Z niewygodnego ustawienia Dominikanki wyszły dopiero po ataku po bloku Brayelin Martinez (10:12). Dominikański szkoleniowiec zaczął rotować składem, ale w kolejnych akcjach to rywalki utrzymywały bezpieczną zaliczkę punktową (12:15). Amerykankom zdarzało się popełniać błędy, jednak nie rzutowały one znacząco na wynik. W końcówce dobrą zmianę w pole zagrywki dała Kimberly Hill, która zaserwowała asa (17:21). Ostatnie akcje kontrolowały Amerykanki, które po ataku Washington zapewniły sobie awans do półfinału.

Dominikana – USA 0:3
(11:25, 20:25, 19:25)

Dominikana: Vargas Valdez (5), Marte Frica, Rivera Brens (7), de la Cruz de Pena (2), Martinez B. (16), Martinez J. (6), Castillo (libero) oraz Martinez Caro, Pena Isabel, Gonzalez Lopez (1) i Dominguez Martinez
USA: Hancock (3),  Larson (7), Drews (21), Bartsch-Hackley (13), Akinradewo (7), Washington (10), Wong-Orantes (libero) oraz Hill (1)