Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

IO: Jeszcze pięć wolnych miejsc w turnieju siatkówki plażowej

fot. FIVB

Wciąż nie znamy wszystkich uczestników igrzysk olimpijskich w siatkówce plażowej. W turnieju wezmą udział po 24 pary, a na razie 19 miejsc jest zajętych zarówno w zmaganiach kobiet, jak i mężczyzn. O pozostałe miejsca powalczą drużyny w Pucharach Kontynentalnych.

Turniej siatkówki plażowej na igrzyskach olimpijskich zostanie rozegrany od 23 lipca do 7 sierpnia. Wezmą w nim udział po 24 pary w zmaganiach kobiet i mężczyzn. Obecnie wszystkie miejsca nie są jeszcze zajęte. Proces kwalifikacyjny zostanie zakończony w przyszłym tygodniu, kiedy to na całym świecie odbędą się Puchary Kontynentalne. W dniach 21-26 czerwca o pięć biletów do Tokio będą walczyli plażowicze na wszystkich kontynentach. Losowanie grup igrzysk olimpijskich odbędzie się 5 lipca i będzie na żywo transmitowane na YouTube.Dotychczas rozdysponowano 19 z 24 miejsc w turnieju olimpijskim.

mężczyźni:
gospodarz – Japonia
mistrz świata 2019 – ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski – w zastępstwie Rosji)
kwalifikacje 2019 – Włochy i Łotwa
ranking olimpijski – Norwegia, Katar, Brazylia (dwa miejsca), Czechy, Stany Zjednoczone (dwa miejsca), Polska (dwa miejsca), Niemcy, ROC, Hiszpania, Holandia, Włochy, Chile  
Puchar Kontynentalny – 5 uczestników igrzysk wyłonią turnieje rozegrane w dniach 21 – 27 czerwca

kobiety:
gospodarz – Japonia
mistrz świata 2019 – Kanada
kwalifikacje olimpijskie 2019 – Łotwa, Hiszpania
ranking FIVB: Brazylia, USA (trzy miejsca), Holandia, Szwajcaria (dwa miejsca), ROC, Australia, Włochy, Chiny, Niemcy (dwa miejsca), Czechy, Kanada
Puchar Kontynentalny – 5 uczestników igrzysk wyłonią turnieje rozegrane w dniach 21 – 27 czerwca

źródło: inf. własna, volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę