Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

IO: Czeski siatkarz plażowy z COVID-19

fot. Aleksandra Twardowska

Czeski Komitet Olimpijski poinformował o pozytywnym teście na COVID-19 czeskiego siatkarza plażowego Ondreja Perusicia, który znajduje się już w wiosce olimpijskiej. W zawodach miał wziąć udział w parze z Davidem Schweinerem.  

Zbliżające się igrzyska olimpijskie w Tokio będą wyjątkowe z wielu względów. Nie dość, że odbędą się bez kibiców, to jeszcze sportowcy w ich trakcie będą podlegali wielu restrykcjom i obostrzeniom. A to i tak nie oznacza, że niektórych z nich z rywalizacji nie wykluczy koronawirus. Mimo że igrzyska olimpijskie jeszcze się nie zaczęły, to wykryto już trzy pozytywne przypadki wśród uczestników zmagań w Tokio.Dwóch z nich nie ujawniono, a trzeci dotyczy czeskiego siatkarza plażowego Ondreja Perusicia. – Niestety, Ondrej Perusic ma pozytywny wynik wykonanego w niedzielę badania próbki w wiosce olimpijskiej. To wciąż świeża informacja, sprawy toczą się szybko. Pracujemy nad szczegółami, w tym nad konsekwencjami sportowymi – powiedział dyrektor sportowy Czeskiego Komitetu Olimpijskiego Martin Doktor cytowany w komunikacie.

Perusić wraz z Davidem Schweinerem zmagania w turnieju siatkówki plażowej w Tokio miał zacząć 26 lipca, co nie będzie możliwe ze względu na prawdopodobną izolację czeskiego zawodnika. – Teraz badamy możliwość przełożenia meczów lub inne warianty, które pozwoliłyby zawodnikom wziąć udział w turnieju. Postaramy się uniknąć rozczarowania – dodał Martin Doktor.

Mimo że Ondrej Perusić był szczepiony, to jednak otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Do całej sytuacji stara się jednak podchodzić spokojnie. – Igrzyska olimpijskie są marzeniem każdego sportowca. Każdy chciałby wziąć w nich udział, więc jest mi przykro, ale z drugiej strony ochrona zdrowia jest najważniejsza – nie tylko moja, ale także wszystkich innych uczestników igrzysk – powiedział 26-letni siatkarz, który stara się być optymistą. – Jeszcze nie postrzegam tego jako końca świata. Dla mnie o wiele ważniejsze było znalezienie się na igrzyskach olimpijskich. Udało mi się na nie zakwalifikować, więc zdobyłem to, czego chciałem. To było dla mnie źródło największej satysfakcji – dodał Perusić.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę