Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > IM: Zacięta walka o punkty w Siedlcach, ważne punkty Astry

IM: Zacięta walka o punkty w Siedlcach, ważne punkty Astry

W pierwszej lidze wciąż toczy się walka o awans do play-off. Zacięty mecz o ważne punkty stoczył KPS Siedlce z BAS-em Białystok, a podział punktów w tym meczu wykorzystała Astra Nowy Sól, która inkasująca trzy punkty, wskoczyła do pierwszej ósemki.

BBTS Bialsko-Biała był zdecydowanym faworytem meczu z AZS AGH Kraków. Bialszczanie musieli uważać na czychającą za ich plecami Lechię Tomaszów Mazowiecki. W wyniku porażki tomaszowian, wygrana BBTS-u dawała komfort dużej przewagi i bezpieczne miejsce w czwórce.

Bialszczanie rozbili AZS w pierwszym secie, a w drugiej partii musieli włożyć nieco więcej sił w wygraną, ale również udało im się rozstrzygnąć tę odsłonę na swoją korzyść. W trzecim secie role się odwróciły i krakowianie bez najmniejszych problemów wygrali, utrzymując się w meczu. to jednak było wszystko, na co było stać tego dnia Akademików. Czwarta partia padła łupem BBTS-u i trzy punkty powędrowały na konto ekipy ze Śląska.

BBTS Bielsko-Biała – AZS AGH Kraków 3:1
(25:14, 25:21, 16:25, 25:18)

Astra Nowa Sól walczy cały czas o grę w play-off. Przed nowosolanami otworzyła się duża szansa na awans do ósemki, bo ich sąsiedzi w tabeli walczyli w bezpośrednim starciu i było jasne, że któraś z tych ekip straci punkty. Mecz rywali ułożył się idealnie dla Astry, bo KPS podzielił się punktami z BAS-em.

Siatkarze z Nowej Soli wzięli sprawy w swoje ręce, choć nie było łatwo. Pierwszy set w Głogowie był zacięty, ale w końcówce lepsi okazali się goście. Drugą partię głogowianie oddali niemal bez walki, ale trzecia odsłona dostarczyła kibicom dużo emocji. Ostatecznie lepsi okazali się goście i to oni wywieźli trzy punkty, awansując na ósme miejsce w tabeli.

Chrobry Głogów – Astra Nowa Sól 0:3
(23:25, 13:25, 27:29)

KPS Siedlce stara się nadrobić słaby start sezonu i mozolnie pnie się w górę tabeli. Z kolei BAS Białystok gra w kratkę i świetne mecze przeplata nieco słabszą dyspozycją. Oba zespoły walczą o miejsce w czołowej ósemce i to było widać w sobotnim spotkaniu.

Mecz na początku lepiej ułożył się dla białostoczan. Pewnie wygrali pierwszego seta do 17 i liczyli na trzy punkty. Następne dwie partie zweryfikowały jednak ich plany, bo to KPS grał lepszą siatkówkę i objął prowadzenie 2:1. BAS utrzymał się w meczu, wygrywając czwartego seta 25:20, ale w tie-breaku był bezradny, oddając partię do 7.

KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2
(17:25, 25:21, 25:17, 20:25, 15:7)