Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Na górze tabeli górą gospodarze

I liga M: Na górze tabeli górą gospodarze

W Świdniku zmierzyły się ze sobą drużyny z górnej części tabeli. W starciu drugiego miejsca z trzecim lepszy okazał się ostatecznie niżej notowany zespół. Oczywiście nie obyło się bez walki. Spotkanie zakończyło się dopiero po tie-breaku, w którym po wyrównanej grze zwycięska okazała się Avia Świdnik.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy po błędzie rywali i swoim bloku szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). Jeszcze się na nim umocnili, gdy asem serwisowym popisał się Paweł Rusin. Co prawda tym samym odpowiedział Rafał Obermeler, ale nadal gospodarze tracili aż trzy oczka (8:11). Dystans zmniejszył się jednak o kolejny punkt, gdy w siatkę zaatakował Rusin. Mimo tego w okolicach końcówki ekipa z Chełma przywróciła sobie bezpieczniejszą sytuację po świetnej zagrywce Kacpra Gonciarza (18:14). Nie na długo, gdyż zaraz pojawił się błąd własny po jej stronie. Emocje wzrosły więc, gdy wynik wskazał na remis po bloku na Patryku Szwaradzkim (21:21). To jednak było wszystko na co stać było Avię Świdnik. Goście poszanowali bowiem zagrywkę i to oni triumfowali po błędzie rywali na rozegraniu (22:25).

PRZEGRANA ZMOTYWOWAŁA AVIĘ

Za to w drugą partię lepiej weszli gospodarze, którzy wykazali się czujnością na siatce (3:1). Nie trzeba było jednak długo czekać na remis, gdyż dobrze spisał się Łukasz Łapszyński. Asem musiał się więc popisać Krzysztof Pigłowski, aby znów to Avia miała dwa oczka z przodu (9:7). Na niewiele się to zdało przy dobrej pracy blokiem Arki (10:9). Tym razem potrzeba było skutecznego ataku Damiana Wierzbickiego, żeby gospodarze powrócili na wyższe prowadzenie. W dodatku w aut uderzył Łapszyńśki i Avia miała w okolicach końcówki trzy oczka z przodu (17:14). Kolejny punkcik dodał do przewagi zespołu ze Świdnika Mateusz Łysikowski, wobec czego po błędzie zagrywki rywali mógł on już triumfować (25:21).

POWRÓT GOŚCI

W secie numer trzy nastąpiła kolejna zamiana. To goście mieli dwa oczka z przodu po asie Mariusza Marcyniaka (3:1). Nie na długo, gdyż w aut zaatakował Szwaradzki. Musieli więc popracować Rusin z Łapszyńskim, aby odbudować przewagę (6:4). Szczególnie, że w bloku świetnie spisał się Marcyniak. W połowie seta dwa asy dodał za to Szwaradzki i Arka była na dobrej drodze do sięgnięcia po kolejną wygraną (16:10). Mimo tego jej zawodnicy nie potrafili wyeliminować błędów ze swojej gry, co delikatnie zmniejszyło dystans. Niczego to jednak nie zmieniło przy świetnej zagrywce Łapszyńskiego w końcówce (22:16). Arka nie oddała więc swojej szansy na wygraną i cieszyła się z niej po ataku Rusina (25:20).

JESZCZE JEDNA ZAMIANA

W kolejnej odsłonie jako pierwsi na wyższym prowadzeniu zameldowali się zawodnicy ze Świdnika (3:1). Umocnili się na nim jeszcze, gdy skutecznym atakiem popisał się Maciej Ptaszyński. W dodatku sytuacji gości nie ułatwiała trudna zagrywka Wierzbickiego (10:4). Poza nią gospodarze wykazywali się czujnością na siatce. W połowie asa dodał natomiast Pigłowski (15:7). Na niewiele zdać się więc mogła odpowiedź Szwaradzkiego z pola serwisowego. Szczególnie, że po stronie jego zespołu w końcówce mnożyły się błędy. Przedłużenie meczu o tie-breaka było więc oczywiste, a przesądził o nim Hubert Piwowarczyk (25:14).

W niego lepiej weszli gospodarze, którzy po ataku Wierzbickiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Odpowiedział jednak Szwaradzki i w okolicach połowy nastąpiło wyrównanie. Od tej pory wynik oscylował wokół remisu, a przełamanie nastąpiło dopiero po bloku na Szwaradzkim (9:11). Avia nie pozwoliła już sobie odebrać szansy na wygraną, którą przypieczętował atak blok-aut Ptaszyńskiego (15:12).

MVP: Marcin Ociepski

PZL LEONARDO Avia Świdnik – Bogdanka Arka Chełm 3:2
(22:25, 25:21, 20:25, 25:14, 15:12)

Avia: Obermeler (8), Ociepski (17), Wierzbicki (16), Pigłowski (4), Piwowarczyk (10), Łysikowski (10), Kuś (libero) oraz Matula, Krawczyk, Czerwiński i Ptaszyński (6)
Arka: Łapszyński (8), Szwaradzki (23), Nowak (5), Marcyniak (8), Rusin (20), Gonciarz (1), Sas (libero) oraz Cabaj (libero), Sadkowski, Miszczuk, Dobosz (1), Baran (1), Magnuszewski i Kulik (2)