Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > III Memoriał L. Kaczyńskiego: Silesia wygrała z SAN-Pajdą i zagra w finale

III Memoriał L. Kaczyńskiego: Silesia wygrała z SAN-Pajdą i zagra w finale

W drugim meczu Memoriału Lecha Kaczyńskiego doszło do niespodzianki. Drugoligowa Silesia Częstochowa niespodziewanie wygrała z ekipą SAN-Pajdy Jarosław 3:2. Szczególnie zacięty był trzeci set spotkania, w którym szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. Silesia w finale zagra z LOS-em, SAN-Pajda zmierzy się z Częstochowianką w meczu o trzecie miejsce.

Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki pierwszoligowca, po zbiciu Weroniki Krysztofiak prowadziły 6:3. Zespół z Jarosławia skutecznie zagrał w bloku, powiększył przewagę do pięciu punktów (12:7). Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Silesii, posunięcie to okazało się dobrym ruchem. Częstochowska drużyna lepiej zagrała na siatce, była skuteczniejsza w ataku, zniwelowała straty do jednego punktu (14:15). Zespół z Podkarpacia przyspieszył swoją grę, tym razem to on lepiej zagrał w bloku oraz w obronie. Skuteczny atak Dagmary Dąbrowskiej dał zespołowi gości czteropunktową przewagę (20:16). Ze skrzydła punktowała Angela Mroczek, SAN-Pajda prowadził 24:17, błąd w polu zagrywki Silesii zakończył rywalizację w tym secie.

Do stanu po 7 obie drużyny grały punkt za punkt za punkt. Następnie dwoma asami serwisowymi popisała się Maja Nowakowska, punkt w ataku zdobyła Agata Pietrzkiewicz, było 10:7 dla Silesii. Zespół z Częstochowy poszedł za ciosem, odrzucił swoje rywalki od siatki, punktował w bloku. Przy stanie 15:12 w polu zagrywki zameldowała się Aleksandra Bakiewicz i pozostała w nim do stanu 24:12. Przyjezdne całkowicie stanęły, w jednym ustawieniu straciły dziewięć punktów z rzędu, przegrywały 12:24. Jarosławianki miały duże problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych, przegrały tego seta w stosunku 14:25.

Przez dłuższy czas obie ekipy grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi (5:5, 8:8, 10:10). Grające bez żadnych kompleksów siatkarki z Częstochowy zbudowały sobie dwupunktową nadwyżkę (12:10).  Jarosławianki wyrównały stan rywalizacji na 12:12 po ataku Katarzyny Saj. Podobnie jak to miało miejsce w drugiej partii spotkania, przyjezdnym przytrafił się przestój. Przy serii zagrywek Aleksandry Smykli Silesia odskoczyła na pięć punktów, prowadziła 18:13. Siatkarki z Jarosławia nie dawały za wygraną, ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Saj, po jej atakach oraz błędzie Silesii doszło do kolejnego remisu (22:22). O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi, sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Raz jedna, a raz druga drużyna miała szanse na rozstrzygnięcie tego seta na swoją korzyść. Ostatecznie zespół Silesii po ataku Agaty Pietrzkiewicz rozstrzygnął tę część zmagań na swoją korzyść (36:34).

Chcąc myśleć o pozostaniu w meczu przyjezdne z Podkarpacia musiały wygrać czwartą odsłonę. Podobnie jak to miało miejsce w trzecim secie do stanu 10:10 wynik oscylował wokół remisu. Kolejne akcje tego seta na swoją korzyść rozstrzygnęła ekipa SAN-Pajdy, odrzuciła ona od siatki zespół z drugiej ligi. W polu zagrywki punktowały Natalia Szmajduch oraz Katarzyna Saj, było 16:12 dla zespołu gości. Jak się później okazało, był to punkt zwrotny tego seta, przyjezdne lepiej zagrały na siatce oraz w obronie. Z kolei siatkarki spod Jasnej Góry miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Po zbiciu  Aleksandry Bakiewicz przegrywały 19:22, ostatnie słowo w tej części gry należało do jarosławianek. Atak Martyny Zięby sprawił, że o końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiał decydować tie-break.

W nim od samego początku dominowały częstochowianki, po raz kolejny lepiej zagrały w polu zagrywki. Po asie serwisowym Agaty Pietrzkiewicz prowadziły 5:2. Ciężar gry na siebie wzięła Patrycja Jakubowska, zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi tablica wyników wskazała prowadzenie Silesii 10:4. Chwilowy przestój zespołu spod Jasnej Góry nie miał większego znaczenia. Weronika Krysztofiak pojedynczymi akcjami próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, nie przyniosło to żadnego efektu (11:8). W końcówce jarosławianki popełniły błędy, które zadecydowały o ich porażce. Ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Wiktoria Kubryn, tym samym Silesia zagra w finale memoriału z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Silesia Częstochowa – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(18:25, 25:14, 26:34, 21:25, 15:9)

Silesia: Jakubowska, Smykla, Pietrzkiewicz, Kontowicz, Bakiewicz, W. Kubryn, Cichowlas (libero) oraz O. Kubryn,
SAN-Pajda: Krysztofiak, Saj, Zięba, Szmajduch, Papszun, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz Grzelak, Andrzejewska, Magierowska

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.