Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > III Memoriał im. L. Kaczyńskiego: LOS zwycięzcą, choć łatwo nie było

III Memoriał im. L. Kaczyńskiego: LOS zwycięzcą, choć łatwo nie było

fot. LOS Nowy Dwór Mazowiecki

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał trzeci Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego. W finałowym meczu nowodworzanki wygrały 3:1 z II ligową Silesią Częstochowa. Zespół z Mazowsza musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby odnieść zwycięstwo z niżej notowaną drużyną. Silesia pomimo porażki pozostawiła po sobie dobre wrażenia.

Na początku meczu swoją przewagę zaznaczyła ekipa z Częstochowy. Silesia odrzuciła od siatki swoje rywalki, lepiej zagrała w polu zagrywki, mogła podobać się gra Agaty Pietrzkiewicz. Po asie serwisowym tej zawodniczki było 7:1 dla zespołu spod Jasnej Góry. Zespół LOS-u miał duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na słabą skuteczność w ataku. Ze skrzydła w Silesii skutecznie atakowała Aleksandra Smykla, po tym jak zawodniczka ta zaatakowała, przewaga częstochowianek wzrosła do ośmiu punktów (12:4). Podopieczne trenerki Urszuli Jędrys-Szynkiel dyktowały warunki gry, ustrzegły się błędów własnych. Kolejne ataki Wiktorii Kubryn sprawiły, że zespół z Częstochowy utrzymał przewagę (22:16). Seta atakiem zakończyła Wiktoria Kubryn.Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wyciągnęły wnioski z przegranego seta. Przy serii zagrywek Izabeli Filipek prowadziły 8:4. Skuteczność w ataku odzyskała Sandra Świętoń. Częstochowianki zdołały doprowadzić do remisu po 9, tym razem to zespół z Mazowsza popełnił błędy własne. Przy serii zagrywek wspomnianej Świętoń nowodworzanki zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (16:10). W ataku nie zawodziła Paulina Reiter, gdy zawodniczka ta popisała się trudnymi zagrywkami, jej ekipa prowadziła 22:12. Wówczas do odrabiania strat zerwała się Silesia, punktowała Agata Pietrzkiewicz, z kolei w polu zagrywki punkty zdobyła Michalina Sochaczewska (23:19). Zryw ten okazał się być mocno spóźniony, set zakończył się atakiem Julii Grzelak.

W kolejnej partii tego meczu do stanu po 12 wynik oscylował wokół remisu, żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Następnie do głosu doszły zawodniczki  LOS-u. Ciężar gry na siebie wzięła Julia Grzelak, ze środka punktowała Wiktoria Paluszkiewicz, było 16:12 dla ekipy z Mazowsza. Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta. W polu zagrywki po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Paulina Reiter, po jej asie serwisowym było 21:15. Drużyna z Częstochowy nie zdołała odrobić strat, atak Natalii Sidor sprawił, że LOS wygrał tę część zmagań.

W ostatnim secie meczu na początku ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki Silesii. Przy serii zagrywek Wiktorii Kubryn było 8:2 dla zespołu z II ligi. Wówczas do odrabiania strat zerwały się siatkarki z I ligi. Nowodworzanki postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki, po tym jak została zablokowana Agata Pietrzkiewicz było 13:11 dla Silesii. Przy stanie 16:12 dla zespołu z Częstochowy w polu zagrywki zameldowała się Wiktoria Paluszkiewicz i pozostała w nim do stanu 18:16 dla LOS-u. Podopieczne trenerki Jędrys-Szynkiel popełniły błędy własne, miały problemy z przyjęciem. ekipa z Mazowsza poszła za ciosem, kolejny raz dała znać o sobie Reiter, nie ustępowała jej Grzelak, było 24:19. Wspomniana Grzelak zakończyła ten mecz, pierwsze miejsce w tym memoriale przypadło jej drużynie.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Silesia Częstochowa 3:1
(17:25, 25:20, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
LOS: Reiter, Kott, Filipek, Świętoń, Paluszkiewicz Kowalczyk, Grzywaczewska (libero) oraz Maj, Sidor, Czerwińska, Grzelak
Silesia: Jakubowska, Smykla, Bąkiewicz, W. Kubryn, Pietrzkiewicz, Kontowicz, Cichowlas (libero) oraz O. Kubryn, Sochaczewska, Maziakowska

Najlepsze zawodniczki poszczególnych zespołów:
LOS: Paulina Reiter
SAN-Pajda: Ewa Machowska
Silesia: Aleksandra Smykla
Częstochowianka: Aneta Grabińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę