Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > III Memoriał L. Kaczyńskiego: LOS pierwszym finalistą

III Memoriał L. Kaczyńskiego: LOS pierwszym finalistą

LOS Nowy Dwór Mazowiecki został pierwszym finalistą III Memoriału Lecha Kaczyńskiego. Siatkarki z Mazowsza pewnie i wysoko wygrały z Częstochowianką Częstochowa 3:0. Drużyna spod Jasnej Góry była tłem dla swoich rywalek, tylko w drugim secie zdobyła 20 punktów.

W pierwszej partii spotkania gospodynie dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 5:5. Przyjezdne wzmocniły swoją zagrywkę, podbijały ataki swoich rywalek, a kontrataki zamieniały w punkty. Po ataku Julii Grzelak LOS prowadził 11:7, a przy serii zagrywek Sandry Świętoń było 16:9 dla ekipy gości. Set miał jednostronny przebieg,  częstochowianki popełniły wiele prostych błędów, seriami traciły punkty. Po asie serwisowym Natalii Sidor tablica wyników wskazała prowadzenie nowodworzanek 20:11. Tę jednostronną partię atakiem ze środka zakończyła Agnieszka Czerwińska.

Początek drugiego seta należał do podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego. Serią trudnych zagrywek popisała się Sandra Świętoń, było 5:0 dla zespołu gości. Przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu punktów (9:2), wówczas do ataków zerwały się gospodynie. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Martyna Chmielewska, zawodniczka ta zdobyła bezpośrednio z zagrywki trzy punkty. Jej koleżanki czujnie zagrały na siatce, był remis po 9. Jak się później okazało był to chwilowy zryw miejscowej drużyny. Bardziej doświadczona ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko narzuciła swój styl gry. Najpierw serią trudnych zagrywek popisała się Julia Grzelak, a następnie niezawodna Sandra Świętoń, było 19:13 dla drużyny gości. Pojedyncze ataki Klaudii Worwąg na niewiele się zdały. W końcówce seta podopieczne trenerki Anity Krzyczmonik zbliżyły się na trzy punkty do swoich rywalek, przegrywały 19:22. Ostatnie słowo należało do LOS-u, ostatni punkt zdobyła Julia Grzelak.

Ostatnia odsłona spotkania była kopią pierwszej. Nowodworzanki odrzuciły od siatki swoje rywalki i prowadziły 5:1, w polu zagrywki dobrze spisała się Katarzyna Maj. Przyjezdne narzuciły swój styl gry i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Gospodynie zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 7:9. Na tym etapie seta emocje dobiegły do końca. LOS  po raz kolejny lepiej zagrał w polu zagrywki, czujnie zagrał na siatce i po ataku Izabeli Filipek prowadził 21:12. Trzy asy serwisowe Sandry Świętoń dały zwycięstwo zespołowi z Mazowsza.

Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(13:25, 20:25, 12:25)

Częstochowianka: Cheredniczenko, Komorek, Formela, Worwąg, Chmielewska, Witkowska, Luftner (libero) oraz Knysiak i Kotlińska
LOS: Czerwińska, Grzelak, Świętoń, Paluszkiewicz, Kott, Sidor, Grzywaczewska (libero) oraz Maj i Filipek

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.