Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > III Memoriał L. Kaczyńskiego: LOS pierwszym finalistą

III Memoriał L. Kaczyńskiego: LOS pierwszym finalistą

LOS Nowy Dwór Mazowiecki został pierwszym finalistą III Memoriału Lecha Kaczyńskiego. Siatkarki z Mazowsza pewnie i wysoko wygrały z Częstochowianką Częstochowa 3:0. Drużyna spod Jasnej Góry była tłem dla swoich rywalek, tylko w drugim secie zdobyła 20 punktów.

W pierwszej partii spotkania gospodynie dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 5:5. Przyjezdne wzmocniły swoją zagrywkę, podbijały ataki swoich rywalek, a kontrataki zamieniały w punkty. Po ataku Julii Grzelak LOS prowadził 11:7, a przy serii zagrywek Sandry Świętoń było 16:9 dla ekipy gości. Set miał jednostronny przebieg,  częstochowianki popełniły wiele prostych błędów, seriami traciły punkty. Po asie serwisowym Natalii Sidor tablica wyników wskazała prowadzenie nowodworzanek 20:11. Tę jednostronną partię atakiem ze środka zakończyła Agnieszka Czerwińska.

Początek drugiego seta należał do podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego. Serią trudnych zagrywek popisała się Sandra Świętoń, było 5:0 dla zespołu gości. Przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu punktów (9:2), wówczas do ataków zerwały się gospodynie. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Martyna Chmielewska, zawodniczka ta zdobyła bezpośrednio z zagrywki trzy punkty. Jej koleżanki czujnie zagrały na siatce, był remis po 9. Jak się później okazało był to chwilowy zryw miejscowej drużyny. Bardziej doświadczona ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko narzuciła swój styl gry. Najpierw serią trudnych zagrywek popisała się Julia Grzelak, a następnie niezawodna Sandra Świętoń, było 19:13 dla drużyny gości. Pojedyncze ataki Klaudii Worwąg na niewiele się zdały. W końcówce seta podopieczne trenerki Anity Krzyczmonik zbliżyły się na trzy punkty do swoich rywalek, przegrywały 19:22. Ostatnie słowo należało do LOS-u, ostatni punkt zdobyła Julia Grzelak.

Ostatnia odsłona spotkania była kopią pierwszej. Nowodworzanki odrzuciły od siatki swoje rywalki i prowadziły 5:1, w polu zagrywki dobrze spisała się Katarzyna Maj. Przyjezdne narzuciły swój styl gry i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Gospodynie zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 7:9. Na tym etapie seta emocje dobiegły do końca. LOS  po raz kolejny lepiej zagrał w polu zagrywki, czujnie zagrał na siatce i po ataku Izabeli Filipek prowadził 21:12. Trzy asy serwisowe Sandry Świętoń dały zwycięstwo zespołowi z Mazowsza.

Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(13:25, 20:25, 12:25)

Częstochowianka: Cheredniczenko, Komorek, Formela, Worwąg, Chmielewska, Witkowska, Luftner (libero) oraz Knysiak i Kotlińska
LOS: Czerwińska, Grzelak, Świętoń, Paluszkiewicz, Kott, Sidor, Grzywaczewska (libero) oraz Maj i Filipek