Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rozpoczęły się turnieje półfinałowe

II liga M: Rozpoczęły się turnieje półfinałowe

fot. Slavia Svidnik

W Wałbrzychu, Białymstoku i Świdniku rozpoczęły się turnieje półfinałowe w II lidze mężczyzn. W pierwszym turnieju dobre otwarcie zanotowali zawodnicy Aqua‐Zdrój Wałbrzych  i Chrobrego Głogów, w Białymstoku wygrywali gospodarze oraz Legia Warszawa, a w Świdniku Avia i Politechnika Lublin. Do finałów awansują po dwa zespoły z każdej z grup.

Od emocjonującego spotkania rozpoczął się turniej w Wałbrzychu. Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego, siatkarze Aqua‐Zdrój Wałbrzych po tie-breaku pokonali Trefla Lębork. Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Trefla, ale szybko odpowiedzieli gospodarze zawodów. Po dwóch jednostronnych setach przyszła pora na dwie partie siatkarskiej wojny. Ostatecznie w meczu był remis 2:2. Emocji nie brakowało w tie-breaku, ale więcej zimnej krwi zachowali wałbrzyszanie.W drugim meczu Chrobry Głogów po trzech setach okazał się lepszy od Orła Międzyrzecz. Spotkanie nie było jednak pozbawione emocji, zwłaszcza w pierwszym, granym na przewagi secie. W sobotę Trefl zagra z Orłem, a w drugim meczu na parkiet wybiegną ekipy z Wałbrzycha i Głogowa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Wałbrzychu

W pierwszym meczu turnieju w Białymstoku siatkarze BAS Białystok w pełni dominowali na parkiecie. Podopieczni trenera Marcina Śliwy nieco stracili jednak koncentrację w secie trzecim, co wykorzystała ekipa z Rząśni, która poprawiła swoją grę. W czwartym secie gospodarze wrócili jednak do gry i przypieczętowali sukces w meczu.

W drugim meczu Legia Warszawa problemy z pokonaniem ekipy z Sieradza miała jedynie w secie pierwszym, wygranym dopiero na przewagi. Podopieczni Daniela Kołodziejczyka w dwóch następnych setach byli już lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W sobotę  Czarni zagrają z MOSiR Sieradz a BAS zmierzy się z Legią.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Białymstoku

W turnieju w Świdniku znakomite otwarcie zanotowali siatkarze Avii pokonując ZAKSĘ Strzelce Opolskie. W dwóch pierwszych setach oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W trzecim boiskowe wydarzenia zupełnie zdominowali świdniczanie. MVP został wybrany Bartłomiej Żywno.

W drugim meczu znakomicie w pierwszym secie zaprezentowała się LUK Politechnika Lublin, ale szybko odpowiedział MKS Andrychów. Oba zespoły grały falami, co potwierdził set trzeci zdominowany przez lublinian. Prawdziwa walka rozgorzała w czwartej odsłonie, ale końcówka należała już do Politechniki, a nagrodą MVP wyróżniono Jędrzeja Gossa. W sobotę ZAKSA zagra z ekipą z Andrychowa, a  Avia zmierzy się z Politechniką Lublin.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Świdniku

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved