Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwsze zespoły już z awansem

II liga M: Pierwsze zespoły już z awansem

Legia Warszawa, SMS PZPS Spała i Chrobry Głogów po dwóch dniach turniejów półfinałowych wywalczyły już awans do zmagań finałowych o I ligę mężczyzn. Blisko zrealizowania tego celu jest także AZS Częstochowa. Wciąż jednak nie wszystko wiadomo.

Po drugim dniu turnieju w Wilczynie awans do rozgrywki finałowej może świętować już Chrobry Głogów, który ponownie nie oddał seta rywalom, a tym razem byli nim siatkarze Sobieskiego Żagań. Szczególnie dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando głogowian. W trzeciej było więcej walki, ale i tak podopieczni Krzysztofa Dobka przegrali ją po walce na przewagi. Porażka ta nie zamyka im drogi do awansu, a o wszystkim zdecydują niedzielne wyniki spotkań.

Więcej emocji było w drugim sobotnim spotkaniu, chociaż początkowo się na to nie zanosiło, ponieważ Orzeł Międzyrzecz prowadził już z gospodarzami z Wilczyna 2:0, ale ci nie zamierzali się poddawać. Zerwali się do walki w trzecim secie, doprowadzili do tie-breaka, ale w nim lepsi okazali się międzyrzeczanie, dzięki czemu wciąż mają oni szansę na znalezienie się w turnieju finałowym. Wilki po dwóch porażkach praktycznie wypadły już z gry.

Chrobry Głogów – Sobieski Żagań 3:0
(25:16, 25:17, 28:26)
Orzeł Międzyrzecz – Wilki Wilczyn 3:2
(25:16, 25:22, 20:25, 19:25, 15:9)

Drugi dzień turnieju w Grodzisku Mazowieckim okazał się szczęśliwy dla młodych adeptów siatkówki ze Spały. Pokonali oni bowiem WKS Wieluń. Mimo że mecz źle się dla nich zaczął, ale po przegranej premierowej odsłonie przejęli inicjatywę na boisku. W dwóch kolejnych partiach dyktowali warunki gry. W czwartej wielunianie próbowali jeszcze doprowadzić do tie-breaka, ale ta sztuka im się nie udała. W efekcie po dwóch dniach mają na swoim koncie dwie porażki, co wyeliminowało ich już z walki o awans. Ten osiągnęli siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy bez względu na wyniki niedzielnych spotkań, znajdą się w czołowej dwójce turnieju.

Z awansu może cieszyć się już także Legia Warszawa, która do tej pory nie straciła nawet seta w turnieju półfinałowym. W drugim swoim meczu pokonała 3:0 gospodarzy z Grodziska Mazowieckiego. Trochę walki było jedynie w drugiej i trzeciej odsłonie, ale podopieczni Mateusza Mielnika długimi fragmentami pojedynek mieli pod kontrolą. Gospodarze okazali się dla nich gościnni. Porażka Sparty sprawiła, że w niedzielnym meczu z WKS-em będzie mogła powalczyć jedynie o zajęcie trzeciego miejsca na koniec turnieju półfinałowego.

WKS Wieluń – SMS PZPS I Spała 1:3
(25:23, 16:25, 17:25, 23:25)
Legia Warszawa – Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0
(25:17, 25:21, 25:22)

W turnieju rozgrywanym w Chełmie w najlepszej sytuacji po dwóch dniach zmagań jest AZS Częstochowa, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. W sobotę częstochowianie wygrali z MKS-em Andrychów 3:0. Najbardziej zacięta rywalizacja była w drugim secie, którego podopieczni Dariusza Syguły przegrali dopiero po walce na przewagi. W dwóch pozostałych akademicy mieli większą przewagę. Z dwoma zwycięstwami są liderami grupy i blisko  awansu do rozgrywki finałowej, za to MKS Andrychów z dwoma porażkami na koncie nie ma na to już żadnych szans.

W drugim meczu gospodarze musieli uznać wyższość Karpat Krosno. Mimo że siatkarze Arki dobrze weszli w spotkanie, to od drugiego seta inicjatywę na boisku przejęli przyjezdni i nie oddali jej do końca meczu. W końcówce czwartej odsłony gospodarze zaliczyli jeszcze zryw, ale nie pozwoliło im to doprowadzić do tie-breaka. W efekcie obie drużyny mają na koncie po jednej wygranej i jednej porażce, a więc dopiero niedzielne pojedynki zadecydują o tym, która z nich znajdzie się w turnieju finałowym.

Karpaty Krosno – Arka Tempo Chełm 3:1
(22:25, 25:18, 25:19, 25:22)
AZS Częstochowa – MKS Andrychów 3:0
(25:15, 27:25, 25:20)