Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Mecz do powtórki przez błąd sędziów

II liga M: Mecz do powtórki przez błąd sędziów

Bezprecedensową decyzję podjął Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z powodu błędu sędziów w meczu II ligi pomiędzy Chełmcem Wałbrzych a KS Rudziniec, na podstawie protestu wniesionego przez drużynę gości, wydział postanowił, że mecz zostanie powtórzony. 

W ostatniej kolejce spotkań, która odbyła się 7 stycznia, w Wałbrzychu rozegrano mecz pomiędzy miejscowym Chełmcem, a KS Rudziniec. Błąd, który zaważył na decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS powstał już w pierwszym secie. Goście prowadzili 8:4. Przy tym wyniku Chełmiec wygrał wymianę, ale zamiast wyniku 8:5, na tablicy wyświetlił się rezultat 8:6.Co więcej również w protokole zawodów sekwencja punktowa została zapisana jako 8:5 i następnie 8:6. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że taka sekwencja nie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości. Po przeprowadzonej analizie zapisu wideo okazało się, że wynik według wydarzeń boiskowych powinien się zmieniać w kolejności: 8:4, 8:5, 9:5.

Zespół z Rudzińca na boisku przegrał 2:3 i złożył oficjalny protest do Wydziału Rozgrywek PZPS. Wydział ten również przeanalizował zapis wideo oraz zapis w protokole i potwierdził popełnienie błędu przez komisję sędziowską. W związku z tym zadecydowano, że uchybienie to jest podstawą do powtórzenia spotkania, o co wnioskował klub z Rudzińca.

Mecz zostanie zatem rozegrany w innym terminie, na który przystaną obie zainteresowane drużyny.

Decyzja Wydziału Rozgrywek jest daleko idąca, ale ze wszech miar wypełniająca przesłanki do powtórzenia meczu. My nie przypominamy sobie podobnej sytuacji w rozgrywkach szczebla centralnego przynajmniej w ostatnim dwudziestoleciu. Być może nawet jest to pierwszy mecz w polskich ligach, który zostanie powtórzony w wyniku błędu sędziów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę