Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Mało tie-breaków, porażka lidera trzeciej grupy

II liga M: Mało tie-breaków, porażka lidera trzeciej grupy

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze na drugoligowych parkietach. Pozycję lidera utrzymały Anioły Toruń, MCKiS Jaworzno, Arka Chełm i WKS Wieluń, choć ten ostatni przegrał z akademikami z Częstochowy. Kilka meczów zostało przełożonych na późniejszy termin.

W pierwszej grupie na prowadzeniu umocniły się Anioły Toruń, które we własnej hali pokonały Energetyka Poznań. Ten tylko w drugim secie zdołał ich powstrzymać. Za ich plecami trwa zażarta batalia o drugą pozycję w tabeli. Na razie zajmuje ją Sobieski Żagań, który jednak przegrał w Łęczycy. Wprawdzie podniósł się ze stanu 0:2, ale po tie-breaku triumfowali gospodarze. Niespodziankę sprawił też Ikar Legnica, który u siebie odprawił z kwitkiem wyżej notowane Wilki Wilczyn, a do zwycięstwa potrzebował tylko trzech setów. Z kolei A. Z. Iwaniccy Gubin postraszyli Orła Międzyrzecz. Zdołali wygrać trzecią odsłonę, ale do podziału łupów już nie udało im się doprowadzić. Niedosyt mogą odczuwać rezerwy Trefla Gdańsk, które prowadziły już 2:0 ze Stoczniowcem Politechnika Gdańska, ale rywale zdołali odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. W miniony weekend pauzował Konspol Słupca, który jest piąty w tabeli, ale ma tylko 3 punkty straty do wicelidera z Żagania.

W drugiej grupie liderem wciąż jest Arka Chełm, która tym razem nie dała szans we własnej hali KKS-owi Kozienice. Mecz zakończył się w trzech setach, a tylko w trzecim goście przekroczyli barierę 20 punktów. Metro Warszawa sięgnęło po zwycięstwo w Olsztynie. Gospodarze postawili się przeciwnikom tylko w drugiej odsłonie przegrywając ją dopiero 32:34. Blisko sprawienia małej niespodzianki były rezerwy Lechii Tomaszów Mazowiecki, które u siebie prowadziły już 2:0 z Camperem Wyszków, ale trzy kolejne odsłony padły łupem gości, którzy wrócili do domu z dwoma oczkami do tabeli. Centrum Augustów przegrało w Spale z uczniami SMS-u PZPS. Przyjezdni tylko w drugim secie znaleźli skuteczną receptę na zatrzymanie spalskiej młodzieży. Atut własnego parkietu wykorzystali też Czarni Rząśnia, którzy wykazali wyższość nad Trójką Międzyrzec Podlaski. Mimo że w mecz lepiej weszli goście, to od drugiej partii do głosu doszli gospodarze, zamykając spotkanie w czterech odsłonach. Z kolei potyczka MOS-u Wola Warszawa ze Spartą Grodzisk Mazowiecki została przełożona na marzec.

W trzeciej grupie na prowadzeniu utrzymał się WKS Wieluń, ale przegrał on u siebie w miniony weekend w potyczce z drużyną z Częstochowy. Było blisko tie-breaka, ale w końcówce czwartej partii goście zachowali więcej zimnej krwi, zamykając mecz i awansując na pozycję wicelidera. Na trzecie miejsce spadła ZAKSA Strzelce Opolskie, która we własnej hali uległa niżej notowanej Bielawiance Bielawa. Mimo że przegrała w trzech setach, to spotkanie było bardzo wyrównanym widowiskiem, bowiem wszystkie z nich kończyły się zaledwie dwupunktową przewagą gości. Z roli faworyta wywiązał się KS Rudziniec, który odprawił z kwitkiem Start Namysłów. Trochę walki było w premierowej odsłonie, a w kolejnych gospodarze mieli już większą przewagę. Również w trzech odsłonach Gwardia Wilczyce wykazała wyższość we własnej hali nad Volley’em Jelcz-Laskowice. Atut własnego parkietu wykorzystał także Volley MOSiR Sieradz, który wygrał w czterech setach z Chełmcem Wałbrzych. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia partia, którą gospodarze wygrali po batalii na przewagi. Najwięcej emocji było w Strzelinie, gdzie miejscowe Tygrysy prowadziły już 2:0 z Hetmanem Włoszczowa, ale sukces przypieczętowały dopiero po tie-breaku.

W czwartej grupie na fotelu lidera niezmiennie zasiada MCKiS Jaworzno, który w miniony weekend rozbił u siebie MKS MOSiR Jasło. Trochę walki było jedynie w trzecim secie, bowiem w nim goście przekroczyli barierę 20 oczek. Za plecami MCKiS-u trwa walka o drugą lokatę. Na niej plasuje się MKS Andrychów, który miał trudną przeprawę z Karpatami Krosno. Prowadził już 2:1, ale dopiero po tie-breaku zdołał przypieczętować zwycięstwo. Pięć setów rozegrano również w Rybniku, gdzie Kęczanin Kęty prowadził już 2:1 z miejscowym Volley’em, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie zdołał postawić kropki nad „i”. Z kolei Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla postawiła opór rywalom z Sędziszowa Małopolskiego. Goście wygrali 3:1, lecz dwie partie kończyły się walką na przewagi. Na początku lutego odbędzie się pojedynek Hutnika Kraków z Błękitnymi Ropczyce, natomiast dopiero w połowie marca AKS V LO Rzeszów zmierzy się z TKS-em Tychy.