Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Coraz mniej niepokonanych drużyn, zmiana lidera w czwartej grupie

II liga M: Coraz mniej niepokonanych drużyn, zmiana lidera w czwartej grupie

Mimo że za nami dopiero trzy kolejki zmagań siatkarzy na drugoligowych parkietach, to coraz mniej drużyn jest niepokonanych. W miniony weekend pierwsze porażki na koncie zanotowały KKS Kozienice, Metro Warszawa, WKS Wieluń, Bielawianka Bielawa, TKS Tychy. Tylko trzy zespoły mają na koncie komplet punktów. Do zmiany lidera doszło w czwartej grupie, a został nim MCKiS Jaworzno.

W pierwszej grupie wciąż niepokonane są trzy zespoły. Na czele znajduje się Konspol Słupca, który w miniony weekend u siebie wykazał wyższość nad Lotnikiem Łęczyca. Kluczowy był drugi set, w którym gospodarze przełamali rywali, a później grało im się już łatwiej. Atut własnego parkietu wykorzystał także Sobieski Żagań, który odprawił z kwitkiem rezerwy Trefla Gdańsk. Goście tylko w drugim secie znaleźli sposób na pokonanie przeciwników. Pierwszy punkt w rozgrywkach straciły Anioły Toruń, które miały trudną przeprawę w Międzyrzeczu. Prowadziły już z Orłem 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowały wygraną. Do podziału łupów doszło także w Poznaniu, gdzie miejscowy Energetyk przegrywał już z Ikarem Legnica 1:2, ale triumfował po granym na przewagi tie-breaku. Wilki Wilczyn we własnej hali rozprawiły się ze Stoczniowcem Politechnika Gdańska. Moment słabości przytrafił im się w trzeciej partii, ale do podziału punktów nie dopuścili. W miniony weekend pauzowała drużyna A. Z. Iwaniccy Gubin, która na razie nie ugrała jeszcze nawet seta w tym sezonie.

Liderem drugiej grupy jest Arka Chełm, która w stolicy pokonała w minionej kolejce Metro. Gospodarze zerwali się do walki w trzeciej odsłonie, ale zabrakło im siatkarskich argumentów, aby doprowadzić do tie-breaka. Wciąż niepokonany jest MOS Wola Warszawa, który u siebie wykazał wyższość nad rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Moment dekoncentracji gospodarzom przytrafił się w trzeciej odsłonie, ale zwycięstwo przypieczętowali w czwartym secie. Pierwszej porażki doznał za to KKS Kozienice, który we własnej hali przegrał z drugim zespołem SMS-u PZPS Spała. Młodzi adepci siatkówki przegrali pierwszego seta, ale w kolejnych to oni byli już górą. Jednostronny pojedynek odbył się w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Sparta gładko pokonała AZS UWM Olsztyn. Trochę walki było jedynie w drugim secie, w którym goście przekroczyli barierę 20 punktów. Sporo emocji było w Wyszkowie, gdzie Camper walczył z Czarnymi Rząśnia. Mógł wygrać za trzy punkty, ale zwycięstwo przypieczętował dopiero w tie-breaku. Z kolei Centrum Augustów źle zaczęło mecz z Trójką Międzyrzec Podlaski, ale końcówki w kolejnych setach należały do gospodarzy, w efekcie triumfowali oni 3:1.

W trzeciej grupie nie ma już drużyny z kompletem punktów, a na pierwszą wygraną wciąż czekają trzy zespoły. Na prowadzeniu jest Volley MOSiR Sieradz, który w trzeciej kolejce na wyjeździe gładko pokonał Bielawiankę Bielawa. Gospodarze tylko w drugim secie zdołali dobrnąć do granicy 20 oczek. Była to dla nich pierwsza porażka w sezonie. W czołówce jest Volley Jelcz-Laskowice, który u siebie wygrał z Tygrysami Strzelin. Przyjezdni walczyli, ale tylko w trzeciej odsłonie zdołali znaleźć skuteczną receptę na pokonanie rywali. Niespodziewanej porażki doznał WKS Wieluń, który przed własną publicznością musiał uznać wyższość KS Rudziniec. Wprawdzie doprowadził do tie-breaka, lecz w nim już górą byli goście. Wciąż bez wygranej jest Start Namysłów, który u siebie uległ ZAKSIE Strzelce Opolskie. Pierwsza partia padła jego łupem, ale później warunki gry dyktowali przyjezdni. Atut własnego parkietu wykorzystał AZS Częstochowa, który pokonał Gwardię Wilczyce. Moment słabości przytrafił mu się w drugim secie, ale w pozostałych kontrolował boiskowe wydarzenia. Z kolei Chełmiec Wałbrzych we własnej hali odniósł zwycięstwo z Hetmanem Włoszczowa w czterech setach. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, bo dwie partie kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą.

W czwartej grupie nie ma już drużyny z kompletem punktów, a nowym liderem został MCKiS Jaworzno, który w trzeciej kolejce pokonał na wyjeździe Kęczanina Kęty. Trochę walki było jedynie w trzecim secie, w którym gospodarze przekroczyli barierę 20 punktów. Wciąż niepokonane są także Karpaty Krosno, które u siebie pokonały Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Goście nie zawiesili im zbyt wysoko poprzeczki, bo co najwyżej stać ich było na dobrnięcie do bariery 20 oczek. Z fotela lidera zepchnięty został TKS Tychy, który u siebie przegrał z Błękitnymi Ropczyce. Wprawdzie doprowadził do tie-breaka, ale ten padł łupem przyjezdnych. MOSiR Jasło źle zaczął mecz z AKS-em V LO Rzeszów, ale w trzech kolejnych setach rozbił rywali, sięgając po komplet punktów. Pierwszą wygraną na koncie zapisał Extrans Sędziszów Małopolski, który we własnej hali pokonał Hutnika Kraków. Kluczowa dla losów meczu była trzecia odsłona, którą gospodarze wygrali po walce na przewagi, a w czwartej goście już się nie podnieśli. Z kolei MKS Andrychów u siebie odprawił z kwitkiem Volley’a Rybnik. Do wygranej potrzebował trzech setów, a jedynie w drugim było nieco więcej walki.