Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Astra Nowa Sól jako pierwsza zapewniła sobie awans do finału

II liga M: Astra Nowa Sól jako pierwsza zapewniła sobie awans do finału

Siatkarze Astry Nowa Sól po drugim dniu turnieju w Wieluniu zapewnili sobie już awans do turnieju finałowego II ligi mężczyzn. O drugie miejsce premiowane awansem z tej grupy powalczą w niedzielę Arka Tempo Chełm i MKS Andrychów. W turnieju w Toruniu sytuacja jest bardziej skomplikowana. Teoretyczne szanse na awans mają jeszcze wszystkie zespoły, ale najbliżej celu jest BAS Białystok, który ma dwa zwycięstwa na koncie, najdalej AZS Częstochowa, który dwa mecze przegrał.

W pierwszym sobotnim meczu turnieju półfinałowego II ligi mężczyzn w Wieluniu emocji było sporo. Nic dziwnego, zmierzyły się ze sobą dwa zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze. Pierwszego seta Arka Tempo Chełm wygrała z Astrą i objęła prowadzenie w meczu, po dwóch kolejnych setach wygranych dość gładko przez nowosolan sytuacja zmieniła się diametralnie.

Siatkarze z Lubelszczyzny zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, a w nim po zaciętej walce na przewagi 17:15 wygrali siatkarze Astry. Była to ich druga wygrana w tym turnieju i jak się potem okazało, dająca już pewne miejsce w turnieju finałowym.

W drugim meczu gospodarze dość gładko przegrali w trzech setach z MKS-em Andrychów, tracąc tym samym nadzieję na grę w finale. W meczach niedzielnych Astra zagra z WKS-em Wieluń i mecz ten nie będzie miał już znaczenia w kwestii awansu. O wiele bardziej emocjonujący będzie pojedynek MKS-u Andrychów z Arką Tempo Chełm. Zwycięzca tego spotkania zagra obok nowosolan w turnieju finałowym.

Wyniki sobotnich meczów:
MKS Andrychów – WKS Wieluń 3:0
(25:21, 25:18, 25:20)
Astra Nowa Sól – Arka Tempo Chełm 3:2
(22:25, 25:18, 25:19, 24:26, 17:15)

Również w Toruniu w sobotę zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Pierwszego seta BAS Białystok wygrał z gospodarzami na przewagi, w drugim jednak minimalnie lepsi byli torunianie. Kolejne dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Podlasia udowadniając, że mają ogromne chęci powrotu do I ligi mężczyzn. Mimo dwóch wygranych w turnieju białostoczanie nie są jeszcze pewni awansu. By osiągnąć ten cel muszą wygrać przynajmniej jednego seta w niedzielnym pojedynku z MCKiS Jaworzno.

Jaworznianie w sobotę pokonali AZS Częstochowa 3:1. Po piątkowej porażce z gospodarzami zespół z Jaworzna tym razem zagrał o wiele skuteczniej i wciąż zachowuje szanse na awans do turnieju finałowego. Co ciekawe, taki szanse mają również częstochowianie. Musieliby jednak wygrać wysoko i bez straty seta swój ostatni mecz z Aniołami Toruń i liczyć na równie wysokie zwycięstw BAS-u.

Anioły Toruń – BAS Białystok 1:3
(26:28, 25:23, 22:25, 19:25)
MCKiS Jaworzno – AZS Częstochowa 3:1
(25:21, 25:16, 22:25, 25:23)