Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet na półmetku fazy zasadniczej

II liga kobiet na półmetku fazy zasadniczej

Połowa fazy zasadniczej w II lidze kobiet już za nami. Nadal bez straty punkty są liderzy pierwszej i drugie grupy – Sokół Mogilno oraz LTS Legionovia Legionowo. W grupie 3. na czele tabeli nadal Chełmiec Wałbrzych, który nieznacznie wyprzedza MKS II Kalisz. W grupie 4. Tomasovia Tomaszów Lubelski ma punkt przewagi nad Silesią Volley, ale mysłowiczanki grają w tym tygodniu zaległy mecz i mogą odzyskać fotel lidera.

Trwa świetna seria liderek grupy 1. II ligi kobiet. Sokół Mogilno wygrał dziewiąty mecz z rzędu, pokonując w Policach miejscowy SMS 3:0. Siatkarki Sokoła z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli, policzanki z jednym punktem na koncie ją zamykają. Drugą pozycję po I rundzie fazy zasadniczej zapewniły sobie młode zawodniczki Pałacu II Bydgoszcz, które wygrały w Szamotułach 3:1. Bydgoszczanki mają jednak aż sześć punktów straty do lidera i cztery oczka przewagi nad kolejnym zespołem. Trzecie miejsce zajmuje UKŻPS Kościan, który po wygranej 3:1 z Energetykiem II Poznań zrównał się z rywalem punktami i wyprzedził go dzięki lepszemu bilansowi setów. W pozostałych meczach 9. serii spotkań Gedania Gdańsk pokonała we własnej hali 3:1 UKS ZSMS Poznań, a Wieżyca II Stężyca zaskakująco łatwo w trzech szybkich setach wygrała w Toruniu z AZS-em UMK.

Na półmetku rundy zasadniczej w grupie 2. komplet punktów mają na swoim koncie siatkarki LTS-u Legionovii. W sobotę legionowianki pokonały w Olsztynie zespół Chemika 3:0 i mają już sześć punktów przewagi w tabeli nad drugim AZS-em UMCS Lublin. Lublinianki niespodziewanie przegrały na swoim terenie 2:3 z Nike Węgrów i musiały się zadowolić tylko jednym punktem. Węgrowianki zajmują trzecie miejsce w tabeli, a na czwartą pozycję awansował AZS Uniwersytet Gdański. Zespół z Pomorza wygrał w Warszawie 3:1 ze Spartą i mimo porażki w pierwszym secie wywiózł ze stolicy komplet punktów. Tie-breakami zakończyły się spotkania w Siedlcach i Warszawie. Ostatnia w tabeli Ósemka uległa 2:3 Krótkiej Mysiadło i z 4 punktami na koncie zamyka ligową stawkę. Z kolei AZS Warszawa wygrał 17:15 w tie-breaku z osłabionym zespołem ŁKS-em II Łódź. Łodzianki mają przed sobą jeszcze zaległe spotkanie z Ósemką Siedlce.

W grupie 3. pozycję lidera utrzymały siatkarki Chełmca Wałbrzych, które mimo przegranego pierwszego seta wywiozły trzy punkty z boiska beniaminka, pokonując na wyjeździe SPS Panki 3:1. Z trzech punktów cieszyły się również zawodniczki MKS-u II Kalisz – podopieczne trenera Marcina Widery rozgromiły w trzech szybkich setach Volley Chrząstowice i mają dwa punkty straty do lidera. NTSK-AZS Nysa wykorzystał słabą formę Sokoła Katowice i pokonał tego rywala bez żadnych problemów w trzech setach. Trzy punkty na swoim koncie zapisały również siatkarki ze Świdnicy, które bez problemów wygrały w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em. Nie udało się rozegrać meczu Sari Żory – AZS AWF Wrocław. Przyjezdne z powodu awarii autokaru nie dotarły na Górny Śląsk i spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Po weekendzie na pozycji lidera grupy 4. znajduje się Tomasovia Tomaszów Lubelski. Siatkarki tego klubu pauzowały w ten weekend, bowiem swój mecz z SMS-em Szczyrk rozegrały już wcześniej. Punkt mniej niż tomaszowianki mają zawodniczki Silesii Volley. Mysłowiczanki wygrały 3:1 z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w tym tygodniu rozegrają jeszcze zaległe spotkanie i mogą wyjść na pierwsze miejsce w tabeli. Trzecie miejsce zajmuje beniaminek z Sędziszowa Małopolskiego – Marba w trzech setach pokonała w sobotę na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz. W trzech partiach zakończył się również mecz w Krakowie, w którym Wisła uległa Popradowi Stary Sącz. Sporo emocji było w Krzeszowicach, gdzie Maraton po zaciętej walce pokonał 3:2 SAN Pajdę II Jarosław. W decydującej partii gospodynie pokonały rywala 16:14.