Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sześć zespołów z kompletem punktów na koncie

II liga K: Sześć zespołów z kompletem punktów na koncie

Sokół Mogilno w grupie I, LTS Legionovia w grupie II, Chełmiec Wałbrzych i SPS Panki w grupie III oraz Silesia Volley Mysłowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w grupie IV – to zespoły, które po dwóch seriach spotkań mają na swoim koncie komplet punktów. W II lidze kobiet już powoli zarysowują się pierwsi faworyci, widać także zespoły, które będą miały kłopot ze zdobywaniem punktów i do końca walczyć będą o ligowy byt.

W grupie 1. II ligi kobiet nie zwalnia tempa Sokół Mogilno. Siatkarki w woj. kujawsko-pomorskiego wygrały drugi mecz bez straty seta, tym razem pokonując we własnej hali Wieżycę II Stężyca. Sokół z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Swoje pierwsze ligowe mecze rozegrały zespoły Gedanii i rezerw Pałacu. Gdańszczanki pewnie pokonały na własnym terenie UKŻPS Kościan 3:0, z kolei bydgoszczanki w meczu derbowym okazały się lepsze w Toruniu od siatkarek AZS-u UMK. Pierwsze punkty w sezonie zdobyły drużyny z Poznania. Energetyk II wygrał w stolicy Wielkopolski 3:1 z Szamotulaninem, z kolei UKS ZSMS nie stracił seta w Policach i wywiózł komplet punktów po meczu z tamtejszym SMS-em. Szamotulanin i SMS wciąż czekają na pierwsze punkty w tym sezonie.

W grupie 2. na fotelu lidera zasiadła LTS Legionovia. Młode legionowianki jako jedyne mają w tej grupie komplet punktów na swoim koncie po dwóch kolejkach. Tym razem siatkarki LTS-u pokonały w Węgrowie Nike 3:1. Drugie zwycięstwa zanotowały zespoły Sparta Warszawa i Krótkiej Mysiadło. Warszawianki w derbach stolicy pokonały „na wyjeździe” AZS 3:2, mimo iż przegrywały już w tym spotkaniu 1:2. Z kolei Krótka wywiozła dwa punkty z Olsztyna – tu również było 2:1 dla gospodyń, a skończyło się tie-breakiem wygranym przez gości. W Lublinie AZS UMCS odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 3:1 z juniorkami Łódzkiego Klubu Sportowego, a w Gdańsku AZS UG pokonał 3:1 Ósemkę Siedlce, która jako jedyna w tym sezonie nie zdobyła jeszcze w tej grupie punktu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Na czele tabeli grupy 3. znalazły się siatkarki Chełmca Wałbrzych, które w swoim drugim meczu pokonały na wyjeździe 3:1 AZS AWF Wrocław. Świetnie sobie radzi również beniaminek SPS Panki – siatkarki spod Kłobucka pokonały we własnej hali 3:1 Sokoła Katowice i również podobnie jak Chełmiec mają na swoim koncie komplet punktów. Z drugiego zwycięstwa swojej drużyny mogli cieszyć się kibice w Chrząstowicach – miejscowy Volley wygrał 3:0 z NTSK-AZS Nysa i ma punkt straty do prowadzącej dwójki. Inny z beniaminków, Sari Żory uległ u siebie 0:3 Volleyowi Świdnica i wciąż czeka na wygranie pierwszego seta w II lidze. Sporo emocji było w Dąbrowie Górniczej, gdzie miejscowy MKS prowadził już 2:1 z rezerwami MKS-u Kalisz, jednak przyjezdne odwróciły losy tego spotkania i triumfując w tie-breaku wywiozły z Zagłębia dwa cenne punkty.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu drugiej kolejki w grupie 4. Silesia Volley Mysłowice zaskakująco łatwo pokonała w Tomaszowie Lubelski miejscową Tomasovię 3:0. Mysłowiczanki z kompletem punktów i bez straconego seta są liderkami tabeli. Na drugim miejscu jest zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który wygrał we własnej hali 3:0 z SAN-Pajdą II Jarosław i również ma już 6 punktów na swoim koncie. Beniaminek z Sędziszowa Małopolskiego nie stracił seta w meczu z Maratonem Krzeszowice i Marba mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie. Sporo emocji było w meczach w Krakowie i Szczyrku. Sandecja dwukrotnie obejmowało prowadzenie w meczu z Wisłą, ale krakowianki za każdym razem doprowadzały do remisu, a w tie-breaku wygrały 15:11 i mogły cieszyć się z wygranej. W Szczyrku uczennice SMS PZPS pokonały 3:2 Poprad Stary Sącz, wygrywając z rywalkami w decydującej partii 16:14.