Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Świetna passa AZS-u AWF Warszawa i Libero Aleksandrów Łódzki

II liga K: Świetna passa AZS-u AWF Warszawa i Libero Aleksandrów Łódzki

AZS AWF Warszawa i Libero Aleksandrów Łódzki nie przegrały jeszcze w tym sezonie meczu i liderują w tabelach odpowiednio grupy 2. i grupy 3. II ligi kobiet. Co ciekawe warszawianki straciły do tej pory tylko jednego seta. Do zmiany lidera doszło w dwóch pozostałych grupach. Nowym liderem grupy 1. jest od środy Sokół Mogilno, w grupie 4. na pierwsze miejsce wróciły siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Nowym liderem tabeli grupy 1. II ligi kobiet zostały siatkarki Sokoła Mogilno. Pokonały one w środę 3:0 we własnej hali SMS Police i mają obecnie punkt więcej od rezerw bydgoskiego Pałacu. Bydgoszczanki stoczył zacięty bój w Stężycy, przegrały jednak po tie-breaku z Wieżycą i straciły pierwsze miejsce. Prowadzącą dwójkę goni Energetyk II Poznań, który pokonał 3:0 na własnym terenie AZS UMK Toruń, chociaż w pierwszym secie rywalko stawiały dzielny opór i uległy dopiero w końcówce na przewagi. UKŻPS Kościan trochę niespodziewanie przegrał u siebie 0:3 z niżej notowanym rywalem z Szamotuł. Z trzech punktów cieszył się również zawodniczki UKS-u ZSMS Poznań, które 3:1 pokonały Truso Elbląg. Mecz Gedanii Gdańsk z APS Rumia został przełożony na późniejszy termin.

Trwa świetna passa warszawskiego AZS-u AWF, który wygrał jedenaste spotkanie z rzędu i z kompletem punktów jest na pierwszym miejscu tabeli grupy 2. Warszawianki w środę pewnie w trzech setach pokonały inny AZS AWF w Białej Podlaskiej i wciąż mają siedem punktów przewagi nad Nike Węgrów. Nike nie miała kłopotów z rozprawieniem się we własnej hali z outsiderem rozgrywek, Wojskowymi Warszawa. W górę tabeli powoli pnie się BAS Białystok, który ma najmniej rozegranych dotąd spotkań. Tym razem zespół z Podlasia przywiózł trzy punkty z Siedlec, gdzie bez straty seta pokonał miejscową Ósemkę. Trzy kolejne punkty na swoim koncie zapisały też siatkarki Krótkiej Mysiadło pokonując w Warszawie AZS LSW w trzech setach. LTS Legiovia wygrała z kolei w stolicy 3:1 ze Spartą i zbliżyła się do rywalek na odległość dwóch punktów w tabeli. Sparta zajmuje trzecie miejsce, LTS czwarte.

W grupie 3. Libero Aleksandrów Łódzki wygrało po raz 12, tym razem pokonując w Oławie Sobieskiego 3:1. 10 punktów mniej od aleksandrowianek mają zespoły ze Świdnicy i Wałbrzycha. Volley Świdnica w meczu drużyn z czołówki wygrał 3:0 we własnej hali z Sokołem Katowice, wałbrzyszanki z kolei pokonały 3:1 u siebie Łaskovię Łask. Potknięcie katowiczanek wykorzystały siatkarki Jedynki Siewierz, które po zwycięstwie w Kaliszu 3:0 z MKS II wskoczył na czwarte miejsce w tabeli. Mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z NTSK Nysa odbędzie się dopiero w styczniu. Pauzował w tej kolejce #VolleyWrocław.

W grupie 4. na pierwsze miejsce powrócił zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski, który w derbowym spotkaniu pokonał w Lublinie AZS UMCS 3:1. Tyle samo punktów co Tomasovia, ale jeden mecz rozegrany na koncie więcej, mają siatkarki Silesii Volley Mysłowice. Silesia wygrała wprawdzie swój środowy mecz w Krzeszowicach, ale zdołała pokonać Maraton dopiero po tie-breaku. Z miejsca spadkowego uciekła Pogoń Proszowice, która również po tie-breaku wygrała we własnej hali z SAN Pajdą II Jarosław. Różnice punktowe nie są jednak w ogonie tabeli zbyt duże i walkę o utrzymanie możemy oglądać do końca sezonu. Nadal właściwej formy nie mogą odnaleźć zawodniczki Wisły Kraków. Podopieczne trenerki Magdaleny Śliwy przegrały we własnej hali 1:3 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ich strata do pierwszej czwórki wynosi już 4 punkty.