Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Spokojne święta w Pile, dobre nastroje w Nysie

II liga K: Spokojne święta w Pile, dobre nastroje w Nysie

KS Piła i Gedania Gdańsk to jedyne niepokonane do tej pory zespoły w II lidze kobiet. O ile przewaga pilanek nad pozostałymi zespołami w grupie 1 jest spora, o tyle Gedania w grupie 2 cały czas czuje na plecach oddechy AZS-u AWF Warszawa i AZS-u Uniwersytet Gdański. Coraz większą przewagę ma NTSK AZS Nysa w grupie 3. W grupie 4 Tomasovia po porażce z Marbą Sędziszów Małopolski musiała oddać na rzecz rywalek drugie miejsce w tabeli. Bez punktów w tym sezonie wciąż są zespoły z Opola i Lublina.

W grupie 1 II ligi kobiet niepodzielnie rządzi KS Piła. Podopieczne trenera Damian Zemło wygrały jedenasty mecz z rzędu i bez porażki przewodzą ligowej tabeli. Tym razem pilanki pewnie w trzech setach pokonały na wyjeździe ostatni w tabeli UKŻPS Kościan. Pięć punktów straty do lidera ma Libero Aleksandrów Łódzki. Zespół trenera Pawła Ruszkowskiego również w trzech setach poradził sobie we własnej hali z Energetykiem II Poznań i obok pilanek jest głównym faworytem do dalszej walki o awans do I ligi. Trzecie miejsce w tabeli obronił siatkarki Baryczy Janków Przygodzki, które w ten weekend pokonały w Szamotułach miejscowy zespół 3:0. Zespół Baryczy ma obecnie 6 punktów straty do drugiego miejsca. Punkt za zespołem z Jankowa Przygodzkiego są rezerwy MKS-u Kalisz. Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Lalka pokonał u siebie 3:0 #VolleyWrocław II. W ostatnim meczu 11. serii spotkań juniorki ŁKS-u Łódź wygrały 3:1 z UKS-em ZSMS Poznań, wyprzedzając swoje rywalki w tabeli i awansując tym samym na 6. miejsce.

Niezwykle ciekawa sytuacja jest w czołówce tabeli grupy 2, w której trzy zespoły zawzięcie rywalizują o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału. Liderem są siatkarki Gedanii Gdańsk, które pokonały w miniony weekend 3:1 ostatni zespół tabeli, UKS Chemik Olsztyn. Na drugim miejscu z jednym punktem straty do Gedanii znajduje się AZS AWF Warszawa. Akademiczki w ostatniej kolejce wygrały na wyjeździe 3:1 z rezerwami Pałacu Bydgoszcz i mają jeden mecz rozegrany więcej od swoich bezpośrednich rywali. Tyle samo punktów co AZS AW mają siatkarki AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół z Trójmiasta nie miał w sobotę żadnych problemów z pokonaniem w trzech setach Wieżycy II Stężyca. W ostatnim meczu tego weekendu Sparta Warszawa uległa we własnej hali 0:# Krótkiej Mysiadło. Zespół z Mysiadła dzięki trzem zdobytym punktom awansował na 5. miejsce w tabeli.

W grupie 3 rywalom ucieka zespół z Nysy. NTSK AZS tym razem odniósł pewne zwycięstwo w trzech setach w Świdnicy i ma już pięć punktów przewagi nad drugim Chełmcem Wałbrzych. Wałbrzyszanki dość niespodziewanie po zaciętej, pięciosetowej walce przegrały w Katowicach z Sokołem i zainkasowały tylko jeden punkt. Potknięcie Chełmca wykorzystały siatkarki Silesii Częstochowa, które po zwycięstwie 3:0 z najsłabszym w grupie UNI II Opole zmniejszyły straty do wicelidera do jednego punktu. Po słabszym starcie sezonu rozpędu nabiera zespół Sari Żory. Tym razem drużyna ze Śląska wygrała 3:0 z Polonią Łaziska Górne i przesunęła się na 7. miejsce w tabeli. Mecz Silesii Volley Mysłowice z AZS-AWF Wrocław został przeniesiony na 29 grudnia.

W grupie 4 na zwycięską ścieżkę powrócił lider z Imielina. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego pewnie pokonały na wyjeździe bez straty seta outsidera grupy, AZS UMCS Lublin. Lublinianki w tym sezonie w jedenastu spotkaniach nie zdobyły jeszcze punktu. Niezwykle ciekawy mecz rozegrany został w Tomaszowie Lubelskim. Tomasovia przegrała w nim 1:3 z Marbą Sędziszów Małopolski i straciła na rzecz rywalek drugie miejsce w tabeli. Na czwarte miejsce awansowały siatkarki Sandecji po wygranej w trzech setach we własnej hali z Maratonem Krzeszowice. W Krakowie siatkarki Wisły po raz kolejny musiały uznać wyższość rywalek i zanotowały dziewiątą już porażkę w tym sezonie. Tym razem uległy 1:3 Kęczaninowi Kęty. Mecz przetrzebionego chorobami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z zespołem SMS PZPS II Szczyrk został przełożony na 20 stycznia.