Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Mogilno wyrasta na głównego kandydata do awansu

II liga K: Sokół Mogilno wyrasta na głównego kandydata do awansu

Po pięciu kolejkach w drugiej lidze kobiet siatkarki Sokoła Mogilno zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie i nie straciły jeszcze nawet seta. Kompletem zwycięstw mogą się również pochwalić zespoły LTS Legionovii (lider grupy II) oraz MKS II Kalisz (lider grupy III). Najciaśniej jest w czołówce tabeli grupy czwartej – prowadzi Wisła Kraków, która jednak ma jeden mecz rozegrany więcej od Silesii Volley Mysłowice. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 12 punktów.

W grupie pierwszej II ligi kobiet piąty mecz z rzędu wygrały siatkarki Sokoła Mogilno. Liderki tabeli pokonały na wyjeździe UKŻPS Kościan i wciąż nie straciły w rozgrywkach nawet seta. W minioną sobotę z wygranej 3:0 cieszyły się również zawodniczki Pałacu II. Bydgoszczanki pokonały Wieżycę II Stężyca i obecnie są na drugim miejscu w tabeli. Tie-breakami zakończyły się spotkania w Szamotułach i Gdańsku. Szamotulanin dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z SMS-em Police, ale rywalki za każdym razem doprowadzały do wyrównania. Dopiero w decydującej partii gospodynie zapewniły sobie dwa punkty. Gedania pokonała 3:2 AZS UMKS Toruń zapisując na swoim koncie trzecie zwycięstwo i awansowała na 4. miejsce w tabeli. Derby Poznania pomiędzy UKS ZSMS a Energetykiem II zostały przełożone na 15 listopada.

Liderk grupy drugiej – LTS Legionovia – wygrał po raz piąty z rzędu, tym razem pokonując w wyjazdowym spotkaniu 3:1 Krótką Mysiadło. Legionowianki mają na swoim koncie komplet punktów po pięciu kolejkach i 4 oczka przewagi nad drugim w tabeli AZS-em UMCS Lublin. Lublinianki w sobotę pewnie pokonały bez straty seta na wyjeździe najsłabszy zespół tabeli, Ósemkę Siedlce. Cenną wygraną odniosły siatkarki Sparty Warszawa, które po wygranej 3:0 z Nike Węgrów wyprzedziły rywalki w tabeli i są już na 3. miejscu. Awans w tabeli zanotowały również młode siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, które wygrały po raz drugi w tym sezonie, pokonując we własnej hali AZS Uniwersytet Gdański 3:1. Sporo emocji było w Warszawie, gdzie Chemik Olsztyn prowadził już z JHN AZS-em 2:0. Gospodynie odwróciły jednak losy tego spotkania i wygrały w tie-breaku 15:8.

Nowym liderem grupy 3. zostały zawodniczki MKS-u II Kalisz, które wygrały piąty mecz z rzędu. Podopieczne trenera Marcina Widery pokonały 3:0 AZS AWF Wrocław, rozbijając rywalki w pierwszym secie… 25:6. Tyle samo punktów (12) ma również Chełmiec Wałbrzych, który w sobotę pokonał po zaciętym meczu 3:2 Sokoła Katowice. W tym meczu gospodynie prowadził już 2:0, jednak wałbrzyszanki był ostatecznie górą i to one zgarnęły dwa punkty. Sporo emocji było również w Dąbrowie Górniczej, gdzie MKS pokonał po zaciętej walce i tie-breaku SPS Panki. Była to pierwsza wygrana w tym sezonie zespołu z Zagłębia. Z pierwszego zwycięstwa cieszył się również beniaminek z Żor – Sari pokonało 3:1 na wyjeździe zespół NTSK-AZS Nysa. W ostatnim meczu tej grupy Volley Świdnica wygrał 3:0 z Volleyem Chrząstowice. Co ciekawe w pierwszym i trzecim secie gospodynie rozbił zespół przeciwny do 11 i 9, a w drugiej partii wygrały dopiero po zaciętej końcówce na przewagi 36:34.

W grupie 4. Silesia Volley Mysłowice pokonała 3:2 SAN-Pajdę II Jarosław, chociaż gospodynie przegrywały już w tym meczu 0:2. Mysłowiczanki mają tyle samo punktów co krakowska Wisła, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli dzięki większej liczbie zwycięstw, rozegrała jednak jeden mecz więcej. W sobotę krakowianki pokonały 3:2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W czołówce tabeli znalazł się również zespół z Sędziszowa Małopolskiego. Marba pewnie wygrała 3:0 wyjazdowe spotkanie z Popradem Stary Sącz i jak na beniaminka radzi sobie na początku sezonu wyśmienicie. Bez straty seta na wyjeździe wygrały również zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które okazały się lepsze od Sandecji Nowy Sącz. W Szczyrku uczennice SMS PZPS pokonał 3:1 rywalki z Krzeszowic, zapisując na swoim koncie trzecią już wygraną w tym sezonie. Maraton, z dwoma punktami na koncie zamyka ligową tabelę.