Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Mogilno i Nike Węgrów z awansem do turnieju finałowego

II liga K: Sokół Mogilno i Nike Węgrów z awansem do turnieju finałowego

W niedzielę zakończył się turniej półfinałowy II ligi kobiet, który był rozgrywany w Mogilnie. Do drużyn, które wywalczył awans do finału w innym turnieju – Silesii Volley Mysłowice i LTS Legionovii dołączyły Sokół Mogilno oraz Nike Węgrów. Zespół z Mogilna w trzech setach pokonał MKS II Kalisz i zakończył turniej z kompletem zwycięstw. Nike wygrała 3:0 z Marbą Sędziszów Małopolski i zajęła drugie miejsce. W turnieju finałowy zagrają cztery zespoły, z których dwa wywalczą awans do I ligi kobiet.

Niedziela była ostatnim dniem turnieju półfinałowego II ligi kobiet rozgrywanego w Mogilnie. W pierwszym meczu Nike Węgrów zmierzyła się z Marbą Sędziszów Małopolski.

Rewelacyjny beniaminek rozgrywek z Podkarpacia po dwóch porażkach miał już minimalne szanse na awans do finału, węgrowianki miały na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę.

W pierwszej partii podopieczne trenera Roberta Kupisza dość szybko odskoczył rywalkom na kilka punktów. Siatkarki Nike utrzymywały przewagę i zakończył tę partię wygraną 25:20. Również w drugim secie węgrowianki miały kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce dały się dogonić rywalkom (21:20). W samej końcówce zawodniczki Nike zachowały jednak więcej zimnej krwi i wygrały 25:23. Trzeciego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki Marby, które prowadziły już 10:7, coś jednak znów w ich grze się zacięło. Węgrowianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:13, a potem nie dały już sobie odebrać wygranej. Nike wygrała 3:0 i węgrowianki mogły już świętować awans do turnieju finałowego.

W ostatnim meczu turnieju gospodynie grały z MKS-em II Kalisz. W pierwszym secie siatkarki Sokoła miały ogromną przewagę nad rywalkami, dominowały w każdym elemencie i pewnie oraz wysoko wygrały do 14. W drugiej partii przewaga mogilnianek nie była już tak wyraźna, ale młody zespół z Kalisza nie był w stanie zagrozić rywalkom. Sokół wygrał 25:20 i już mógł cieszyć się z awansu. Gospodynie turnieju półfinałowego nie osiadły jednak na laurach i walczył do końca. W trzecim secie dobiły rywala, co ciekawe przy stanie 24:19 kaliszanki obroniły cztery piłki meczowe, w końcu jednak musiały skapitulować.