Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Mogilno i LTS Legionovia bez straty punktu

II liga K: Sokół Mogilno i LTS Legionovia bez straty punktu

W II lidze kobiet pozostały już tylko dwa zespoły, które nie straciły jeszcze nawet punktu. Mało tego, lider grupy 1. – Sokół Mogilno, nie stracił jeszcze w rozgrywkach ani jednego seta. Komplet punktów na swoim koncie mają także liderki grupy 2. – LTS Legionovia. W grupie 3. komplet wygranych na swoim koncie ma MKS II Kalisz, ale w tabeli ma punkt mniej od rywalek z Wałbrzycha. W grupie 4. nowym liderem została Wisła Kraków, która jednak rozegrała jeden mecz więcej od rywali.

Nie do zatrzymania są póki co w grupie 1. II ligi kobiet siatkarki Sokoła Mogilno. Zespół z woj. kujawsko-pomorskiego właśnie wygrał czwarty mecz z rzędu, pokonując pewnie 3:0 Pałac II Bydgoszcz i z kompletem punktów, bez straconego nawet seta, jest samodzielnym liderem tabeli. Bydgoszczanki utrzymały drugie miejsce, ale już punktami z nimi zrównał się zespół Energetyka II Poznań, który nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem Gedanii Gdańsk. Na pierwsze punkty wciąż czekają siatkarki z Polic. SMS przegrał 0:3 we własnej hali z UKŻPS-em Kościan i wciąż jest na ostatnim miejscu w tabeli. Z drugiego zwycięstwa w tym sezonie mogły cieszyć się zawodniczki Wieżycy II Stężyca, które w tej kolejce spotkań pokonały na własnym terenie UKS ZSMS Poznań. Szamotulanin po trzech porażkach z rzędu zdobył wreszcie pierwsze punkty, wygrywając na trudnym terenie w Toruniu z AZS UMK 3:1.

W grupie 2. po raz czwarty z rzędu z kompletu punktów cieszyły się siatkarki Legionovii. Wzmocnione zawodniczkami na co dzień trenującymi z drużyną ekstraklasową, pokonały bez problemu w trzech setach juniorki z ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Na drugie miejsce w tabeli awansowała Nike Węgrów po wygranej 3:0 u siebie z Krótką Mysiadło. Również w trzech setach zakończyło się spotkanie w Olsztynie. Chemik pewnie wygrał z Ósemką Siedlce, która z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę. Dużo więcej emocji w ten weekend było w Gdańsku i Lublinie. AZS Warszawa dwukrotnie wychodził w Gdańsku na prowadzenie, ale gospodynie za każdym razem doprowadzały do wyrównania, w tie-breaku podopieczne trenerki Agaty Kopczyk wygrały po zaciętej walce 18:16 i zgarnęły dwa punkty. AZS UMCS pokonał w Lublinie Spartę Warszawa 3:2, dzieląc się z nią punktami w stosunku 2:1.

W grupie 3. pierwszej porażki w tym sezonie doznał Chełmiec Wałbrzych, mimo to zachował fotel lidera. Wałbrzyszanki we własnej hali musiały uznać wyższość rywalek ze Świdnicy, ale uległy im po pięciosetowej walce dopiero w tie-breaku. Bez porażki wciąż są młode siatkarki MKS-u II Kalisz. Podopieczne trenera Marcina Widery wygrały tym razem 3:2 w Żorach z Sari i chociaż nie zaznały jeszcze goryczy porażki, to z 9 punktami na koncie są dopiero na 2. miejscu w tabeli. Tie-break był również potrzebny do wyłonienia zwycięzcy we Wrocławiu. AZS AWF prowadził już w tym meczu 1:0, potem 2:1, ostatecznie przegrał 2:3 z Sokołem Katowice. Na trzecim miejscu w tabeli znalazł się zespół Volley Chrząstowice po wygranej 3:0 we własnej hali z MKS-em Dąbrowa Górnicza. SPS Panki doskonale rozpoczął spotkanie z rywalem z Nysy, jednak po wygranym pierwszym secie do 16 w trzech kolejnych musiał uznać wyższość rywala. NTSK-AZS zgarnął więc komplet punktów.

W grupie 4. rozegrano w ten weekend dwa tie-breaki. Maraton Krzeszowice przegrywał już 0:2 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale gospodynie odwróciły losy tego spotkania i wygrały całe spotkanie 3:2, pozbawiając rywalki miejsca na fotelu lidera. Zacięty mecz odbył się również w Tomaszowie Lubelskim, w którym Tomasovia wygrała po tie-breaku z rezerwami SAN-Pajdy Jarosław. Nowym liderem (do poniedziałku) zostały siatkarki Silesii Volley. Mysłowiczanki poradziły sobie we własnej hali w trzech setach z Popradem Stary Sącz i wyprzedzają KSZO lepszym bilansem setów. Z trzech punktów cieszyły się również zawodniczki Marby Sędziszów Małopolski, które pokonały 3:0 Wisłę. Krakowianki to niepowodzenie odbiły sobie w poniedziałek, wygrywając w meczu rozegranym awansem 3:1 z SMS-em Szczyrk, co dało im pierwsze miejsce w tabeli. Mecz 4. kolejki pomiędzy SMS-em II Szczyrk a Sandecją został przełożony na inny termin.