Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Mogilno już pewny awansu

II liga K: Sokół Mogilno już pewny awansu

Niepokonany lider grupy 1. II ligi kobiet, Sokół Mogilno, ma na swoim koncie komplet punktów i na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej jest już pewny awansu do turnieju półfinałowego. Za jego plecami trwa walka o drugie miejsce premiowane awansem. Na drogę zwycięstw w grupie 2. powróciły siatkarki LTS-u Legionovii. Walka o awans do dalszych rozgrywek do końca będzie toczyła się w grupach trzeciej i czwartej. Liderzy wprawdzie wygrali swoje mecze, ale dopiero po tie-brekach.

W grupie 1. zwycięską passę kontynuują siatkarki Sokoła Mogilno, które wygrały trzynasty mecz z rzędu i niepokonane z kompletem punktów na koncie są bezsprzecznie jak na razie najlepszą drużyną II ligi kobiet. W niedzielę Sokół wygrał wyjazdowe spotkanie z Pałacem II Bydgoszcz mimo przegranego pierwszego seta. Tym samym zespół z Mogilna ma już 16 punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli i jako pierwszy zapewnił sobie miejsce w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Rezerwy Pałacu zachowały drugie miejsce w tabeli, ale mają już tylko dwa punkty nad rywalami z Poznania i Kościana. Energetyk II Poznań pokonał na wyjeździe 3:1 Gedanię Gdańsk, z kolei UKŻPS wygrał w Kościanie również w czterech setach z SMS-em Police. Policzanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli i mają już 9 punktów straty do przedostatniego UKS ZSMS Poznań. Siatkarki z Wielkopolski w ten weekend zdobyły 6 punktów, pokonując Wieżycę II Stężyca i w zaległym spotkaniu SMS Police. Mecz Szamotulanina z AZS UMK Toruń został przełożony na 5 lutego.

W grupie 2. na zwycięską ścieżkę powróciły siatkarki LTS Legionovii, które pokonały w Łodzi juniorki ŁKS-u 3:0. Legionowianki mają wciąż 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS UMCS Lublin. Zespół z Lublina przywiózł w ten weekend trzy punkty ze stolicy, gdzie pokonał w trzech setach warszawską Spartę. W walce o awans do turnieju półfinałowego nie ustają zawodniczki Nike Węgrów. Węgrowianki wygrały wprawdzie swoje spotkanie, ale straciły punkt w Mysiadle, pokonując rywalki dopiero po tie-breaku. W sobotę z trzech punktów mogły cieszyć się siatkarki AZS-u Warszawa, które we własnej hali wygrały 3:1 z AZS-em Uniwersytet Gdański. Bardzo ważne zwycięstwo w Siedlcach odniósł Chemik Olsztyn. Zespół z Warmii pokonał 3:0 miejscową Ósemkę i powiększył swoją przewagę nad rywalkami do 5 punktów. Ósemka nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zagrożone spadkiem do ligi wojewódzkiej.

Dwie czołowe drużyny grupy 3. odniosły w ten weekend zwycięstwa, ale dopisały do swojego konta tylko po dwa punkty. Chełmiec wygrał 3:2 w Świdnicy z miejscowym Volleyem, chociaż po dwóch setach przegrywał już 0:2. Z kolei siatkarki MKS-u II Kalisz pokonały we własnej hali po tie-breaku Sari Żory i wciąż mają sześć punktów straty do lidera. Do kaliszanek na odległość trzech punktów zbliżył się Sokół Katowice, który bez problemu pokonał u siebie 3:0 AZS AWF Wrocław. Ze zwycięstwa w Nysie i trzech punktów cieszyć się mogły siatkarki SPS Panki. Beniaminek pokonał 3:1 NTSK-AZS i jest na 5. miejscu w tabeli. Ważne zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej odniósł Volley Chrząstowice, który pokonał miejscowy MKS 3:2. Dzięki temu zespół z Chrząstowic oddalił się od strefy spadkowej. MKS, który jest ostatni w tabeli, traci trzy punkty do AZS-u AWF Wrocław.

Lider grupy 4. – Silesia Volley Mysłowice – dość niespodziewanie stracił punkt w Starym Sączu, wygrywając wprawdzie z Popradem, ale dopiero po tie-breaku. Wpadkę lidera wykorzystały zespoły z Sędziszowa Małopolskiego i Tomaszowa Lubelskiego, które zmniejszyły swoją stratę do 3 punktów. Marba pewnie w trzech setach pokonała w Krakowie miejscową Wisłę, z kolei Tomasovia wygrała 3:0 w Jarosławiu z rezerwami SAN Pajdy. Walka o dwa miejsca premiowane awansem do turnieju półfinałowego będzie w tej grupie trwała do końca rundy zasadniczej. Ostatnia w tabeli Sandecja Nowy Sącz pokonała we własnej hali 3:1 SMS PZPS II Szczyrk i mogłaby się cieszyć z odrobienia strat do przedostatniego Maratonu, gdyby nie to, że siatkarki z Krzeszowic również wygrały swoje spotkanie, Maraton pokonał na wyjeździe 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i nadal ma 5 punktów przewagi nad ostatnią Sandecją.