Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesia Volley Mysłowice z dwoma zwycięstwami

II liga K: Silesia Volley Mysłowice z dwoma zwycięstwami

Silesia Volley Mysłowice odniosła dwa zwycięstwa w rozgrywanym w Legionowie półfinałowym turnieju o awans do I ligi siatkarek. Zakończenie rywalizacji w niedzielę. Kwalifikacje uzyskają dwie najlepsze drużyny. Najmniejsze szanse na awans mają siatkarki gdańskiej Gedanii, które po dwóch dniach turnieju mają na swoim koncie dwie porażki.

Sporo emocji przyniósł sobotni mecz Gedanii Gdańsk z LTS Legionowią. Pierwszego seta wygrały gdańszczanki, ale gospodynie turnieju doprowadził do wyrównania. Gedania potem prowadziła również 2:1, ale legionowianki znów zniwelowały przewagę rywalek i o zwycięstwie miał rozstrzygnąć tie-break. Tego siatkarki LTS-u wygrały 15:7 i zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

Silesia Volley mecz z siatkarki Chełmca rozpoczęła od mocnego uderzenia i pokonała rywalki w pierwszym secie do 14. Przy prowadzeniu 2:0 siatkarki ze Śląska wypuściły z rąk zwycięstwo w końcówce trzeciej partii i wałbrzyszanki po wygranej 27:25 wciąż były w grze. Silesia Volley swoją moc pokazała w czwartym secie, wygranym do 11.

W niedzielę zespół z Mysłowic zmierzy się z Legionovią, a Chełmiec Wałbrzych zagra z Gedanią.