Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesia Volley Mysłowice lepsza w meczu na szczycie

II liga K: Silesia Volley Mysłowice lepsza w meczu na szczycie

fot. Lidia Jaźwińska

W meczu na szczycie tabeli grupy 3 II ligi kobiet Silesia Volley Mysłowice pokonała 3:2 Silesię Częstochowa i zajęła fotel lidera. Pierwszą pozycję w swoich grupach utrzymały siatkarki Libero Aleksandrów Łódzki oraz AZS-u Uniwersytet Gdański. W grupie 4 na fotelu lidera zasiadł zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, przynajmniej do czwartku, kiedy to swój mecz rozegra drużyna z Imielina. Bez porażki w rozgrywkach wciąż pozostają KS Piła, MKS Imielin oraz Gedania Gdańsk.

W grupie I lider z Aleksandrowa Łódzkiego odniósł kolejne ligowe zwycięstwo, pokonując bez problemów w trzech setach we własnej hali juniorki ŁKS-u Łódź. Zwycięstwo odniosła również drużyna z Piły, która po wygranej w Jankowie Przygodzkim ma punkt straty do lidera, ale jedno spotkanie rozegrane mniej od aleksandrowianek. Za prowadzącą dwójką w tabeli znajdują się rezerwy MKS-u Kalisz oraz rezerwy Energetyka Poznań. Kaliszanki pokonały u siebie 3:0 najsłabszy jak na razie w grupie UŻKPS Kościan, z kolei poznanianki cieszyły się z trzech punktów po zaciętym meczu, w którym wygrały 3:1 z Szamotulaninem Szamotuły. W spotkaniu drużyn z dolnej części tabeli #VolleyWrocław II wygrał na własnym terenie 3:1 z UKS-em ZSMS Poznań, dzięki czemu przesunął się na 7. miejsce.Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2 kolejnej porażki doznały siatkarki AZS-u AWF Warszawa, które po przegranej u siebie z Gedanią 1:3 spadły na 3. miejsce w tabeli. Wyprzedziły je właśnie gdańszczanki. Liderem jest inny zespół z Gdańska – AZS Uniwersytet Gdański pokonał na własnym terenie 3:0 AZS Warszawa i ma punkt przewagi nad Gedanią, ale jeden mecz rozegrany mniej. Czołówkę gonią rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które w ten weekend pokonały we własnej hali 3:1 Krótką Mysiadło. Awans w tabeli zapewniły sobie również siatkarki Wieżycy II Stężyca, które po zwycięstwie 3:1 ze Spartą Warszawa wyprzedziły swoje rywalki i mają już dwa punkty więcej od nich.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

W meczu na szczycie tabeli w grupie 3 Silesia Volley Mysłowice pokonała Silesię Częstochowa 3:2 i została nowym liderem. Mysłowiczanki mają punkt więcej od swoich sobotnich rywalek. Na 3. miejsce spadł zespół z Nysy, który prowadził już 2:0 we Wrocławiu z AZS-em AWF, jednak przegrał to spotkanie po tie-breaku. Do czołówki dołączyły siatkarki Chełmca Wałbrzych – po wygranej 3:1 z Sari Żory również mają obecnie punkt straty do lidera. Sporą zadyszkę złapał zespół ze Świdnicy. Tym razem Volley nie wygrał nawet seta w Katowicach w meczu z miejscowym Sokołem i spadł już na 6. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu tej serii spotkań Polonia Łaziska Górne pokonała UNI II Opole 3:0 i ma już 6 punktów przewagi nad ostatnimi w tabeli opolankami, które wciąż czekają na pierwszy punkt w tym sezonie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

Nowym liderem grupy 4 został zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Piotr Brodawki wygrały 3:1 na wyjeździe z Wisłą Kraków i mają punkt więcej od MKS-u Imielin, który swoje spotkanie z SMS II Szczyrk rozegra dopiero w czwartek. Trzeci w tabeli Kęczanin Kęty pewnie pokonał we własnej hali Maraton Krzeszowice i również ma punkt straty do lidera. Czołówkę gonią siatkarki Tomasovii, które w ten weekend pokonały w Tomaszowie Lubelski Sandecję 3:0. Najsłabszy w grupie AZS UMCS Lublin uległ 0:3 Marbie w Sędziszowie Małopolskim i wciąż ma zerowy dorobek punktowy.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę