Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Rewelacyjny zespół z Mogilna nie stracił jeszcze seta

II liga K: Rewelacyjny zespół z Mogilna nie stracił jeszcze seta

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze II ligi kobiet. W grupie 1 świetnie spisuje się beniaminek z Mogilna. Sokół wygrał po raz czwarty i do tej pory nie stracił seta. W grupie 2. na fotelu lidera zasiadły zawodniczki Sparty Warszawa, które wykorzystując przełożone mecze rywalek zgromadziły do tej pory najwięcej punktów. Po trzeciej wygranej z rzędu na pierwszym miejscu w grupie 3. znalazł się zespół Libero Aleksandrów Łódzki, który nie ukrywa swoich pierwszoligowych aspiracji.

Tylko trzy spotkania w grupie 1. II ligi kobiet zostały rozegrane w miniony weekend. Nadal rewelacyjnie radzą sobie siatkarki z Mogilna, które wygrały po raz czwarty z rzędu i przewodzą ligowej tabeli z kompletem punktów. Tym razem Sokół pewnie pokonał 3:0 na wyjeździe APS Rumia i jak do tej pory nie stracił jeszcze w rozgrywkach ani jednego seta. Ciekawie było w Toruniu, gdzie AZS UMK podejmował UKS ZSMS Poznań. Gospodynie dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek w tie-breaku. Dla poznanianek to było również czwarte zwycięstwo w tym sezonie, ale mają one obecnie dwa punkty mniej od rywalek z Mogilna. Tie-breakiem zakończyło się również spotkanie w Policach, gdzie miejscowy SMS uległ 2:3 UŻKPS Kościan. Mecz Gedanii z Wieżycą Stężyca został rozegrany awansem już na początku października (3:0 wygrały gdańszczanki), a mecze Szamotulanina z Truso Elbląg i Pałacu II Bydgoszcz z rezerwami Energetyka Poznań zostały przełożone z powodu pandemii.

Nowym liderem grupy 2. zostały siatkarki Sparty Warszawa, które po wygranym derbowym pojedynku w stolicy z Wojskowymi w czterech dotychczasowych spotkaniach zdobyły 7 punktów. Identycznym bilansem mogą się pochwalić zawodniczki Krótkiej Mysiadło. Podwarszawski klub w 4. serii spotkań pokonał na własnym terenie Chemika Olsztyn 3:1. Oba te zespoły muszą jednak pamiętać, że tuż za ich plecami czają się AZS AWF Warszawa i Nike Węgrów, które rozegrały do tej pory tylko dwa mecze, ale nie stracił w nich nawet seta. W trzecim spotkaniu grupy 2. rozegranym w ten weekend AZS AWF Białą Podlaska mimo porażki w pierwszym secie wygrał 3:1 z Ósemką Siedlce. Dla beniaminka była to już druga wygrana w trzecim spotkaniu od początku tego sezonu. Mecze BAS-u Białystok z AZS LSW Warszawa oraz AZS-u AWF Warszawa z Nike Węgrów zostały przełożone na inny termin.

W grupie 3. udało się w ten weekend rozegrać zaledwie dwa mecze. Siatkarki Libero Aleksandrów Łódzki wygrały 3:1 z Volleyem Świdnica i mając już trzy wygrane na koncie zasiadły na fotelu lidera. O punkt mniej od aleksandrowianek ma Jedynka Siewierz, która w sobotę nie pozostawiła wielu szans rywalkom z Oławy. Sobieski przegrał w Siewierzu 0:3 i z jedną wygraną na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pozostałe mecze 4. serii spotkań w grupie 3. zostały przełożone na inny termin.