Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pozostał już tylko jeden niepokonany zespół

II liga K: Pozostał już tylko jeden niepokonany zespół

W ten weekend w II lidze kobiet emocji nie brakowało. Sporo spotkań rozstrzygnęło się w tie-breaku, natomiast ze wszystkich zespołów tylko jeden ma status niepokonanego. Swoich pogromczyń nadal nie znalazły siatkarki Sokoła Mogilno, natomiast pierwszą porażkę w tym sezonie poniosły zawodniczki LTS Legionovii Legionowo.

Grupa 1:

Spotkanie UKS ZSMS Poznań z SMS-em Police został przełożony, a cztery pozostałe spotkania podzieliły się po równo, bowiem dwa zakończyły się tie-breakiem, dwa natomiast w trzech setach.   Szamotanin Szamotuły pokonał 3:0 Energetyk II Poznań i o ile dwie pierwsze partie były zacięte, to za każdym razem lepsze były gospodynie, poszły one za ciosem w trzeciej odsłonie, pewnie wygrywając ją 25:16 i całe spotkanie 3:0. Wieżyca 2011 II Stężyca miała swoje szanse w starciu z Sokołem Mogilno, głównie w premierowej odsłonie, ale wszystkie trzy części meczu padły łupem przyjezdnych, które z 30 punktami są liderkami tabeli. Ciekawy pojedynek stoczyły siatkarki z Kościanu oraz Gdańska, gospodynie prowadziły 2:1, wygrywając trzecią spotkania 28:26. W czwartej lepsza okazała się Gedania Gdańsk, jednak tie-break należał do UKŻPS Kościan. Wiceliderki tabeli z Bydgoszczy w tie-breaku musiały natomiast uznać wyższość AZS UMK Toruń, choć Pałac II Bydgoszcz również prowadził 2:1, ale goście najpierw doprowadzili do remisu, a potem na swoją korzyść przechylili decydującą odsłonę.

Pierwszy mecz w tym sezonie przegrała LTS Legionovia Legionowo. Porażka z Nike Węgrów przyszła dopiero w tie-breaku, ale legionowiankom nie przeszkodziła ona w utrzymaniu pozycji lidera tabeli. Był to jedyny tie-break w tej kolejce w 2. grupie. Pewnie swoje spotkanie wygrały siatkarki AZS Uniwersytet Gdański, które na wyjeździe 3:0 pokonały ostatnią w klasyfikacji Ósemkę Siedlce. Seta nie stracił także ŁKS II Łódź, we własnej hali pewnie wygrywając z wiceliderem tabeli, AZS UMCS Volley Lublin. Sparta Warszawa przegrywała już 0:2 z AZS-em Warszawa i choć Sparcie udało się przedłużyć losy spotkania, t w czwartej partii AZS przypieczętował zdobycie kompletu punktów. Od zwycięstwa w premierowej partii spotkanie z Krótka Mysiadło rozpoczął Chemik Olsztyn, jednak w kolejnych setach dominowały siatkarki Krótkiej Mysiadło i zainkasowały komplet punktów we własnej hali.

W ten weekend w grupie 3. doszło do jednego podziału punktów Sokół 43 Katowice stoczył zacięty bój z SPS-em Panki i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w tie-breaku. Szybko swoje spotkanie wygrały liderki – Chełmiec Wałbrzych, nie dając zbyt wielu szans AS-AWF Wrocław. Szybko na swoją korzyść mecz z Volley Chrząstowice rozstrzygnęły zawodniczki NTSK-AZS Nysa, a także drugie w tabeli kaliszanki, które z kwitkiem odprawiły MKS Dąbrowę Górniczą. Jedynie Volley Świdnica nie wygrała meczu we własnej hali i w trzech, choć dość wyrównanych partiach, musiała uznać wyższość niżej notowanego w tabeli MUKS-u Sari Żory.

Dwa tie-breaki odbyły się w ten weekend w grupie 4. W obu z nich triumfowały gospodynie. SAN-Pajda II Jarosław okazała się lepsza od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, choć przyjezdne odrabiały straty od stanu 0:2. Liderki tabeli z Mysłowic przegrywały już natomiast 0:2 z Tomasovią, ale na swoją korzyść przechyliły najbardziej wyrównaną trzecią partię, a potem doprowadziły do wyrównania i 15:11 triumfowały w tie-breaku. Większej historii nie miał pojedynek Maratonu Krzeszowice z Marbą Sędziszów Małopolski, gospodynie z Krzeszowic pewnie wygrały 3:0. Seta w Starym Sączu nie stracił SMS PZPS II Szczyrk, choć w każdym z setów Poprad walczył. Sandecja Nowy sącz mecz z Wisłą Kraków rozpoczęła od pewnego triumfu w premierowej odsłonie, ale trzy kolejne padły już łupem krakowianek, który wywalczyły tym samym komplet punktów.