Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Poznaliśmy dwóch nowych pierwszoligowców

II liga K: Poznaliśmy dwóch nowych pierwszoligowców

Zespoły Sokoła Mogilno i Nike Węgrów są już pewne awansu do I ligi kobiet. W turnieju finałowym II ligi, który rozgrywany jest w Mogilnie, oba te zespoły wygrały po raz drugi i już w sobotę rozstrzygnęły kwestię awansu. W niedzielnym meczu Sokół zmierzy się z Nike o pierwsze miejsce w turnieju, a LTS Legionovia i Silesia Volley Mysłowice w meczu pocieszenia zagrają o trzecie miejsce.

Pierwszy sobotni mecz zaczął się doskonale dla siatkarek LTS Legionovii, które po świetnej grze i wygranym do 16 secie prowadziły z zespołem Nike Węgrów 1:0. W drugiej odsłonie jednak gra miała już zupełnie inny przebieg i na boisku dominowały węgrowianki. Podopieczne trenera Roberta Kupisza ostro wzięły się do pracy i po rozgromieniu rywalek 25:13 wyrównały stan spotkania.

Trzeci set również przebiegał pod dyktando siatkarek Nike, które pewnie wygrały 25:17. Nieco więcej problemu legionowianki sprawiły im w kolejnym secie, którego losy rozstrzygnęły się w końcówce. Nike wygrała 25:23 i mogła cieszyć się z drugiej wygranej w turnieju, ale kwestia awansu jeszcze nie była przesądzona. MVP tego spotkania została wybrana Izabela Panufnik.

W drugim sobotnim spotkaniu gospodynie zmierzyły się z Silesią Volley Mysłowice. Podopieczne trenera Michała Muszyńskiego wywiązały się z roli faworytek i pewnie sięgnęły po drugie zwycięstwie. Pierwszego seta siatkarki Sokoła rozstrzygnęły odskakując rywalkom w końcówce i wygrywając 25:21. W dwóch kolejnych partiach mogilnianki prowadziły zdecydowanie od początku do końca, a ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona. Sokół wygrał drugiego i trzeciego seta do 17 i po meczu mógł już cieszyć się (wraz z zespołem Nike) z awansu do I ligi kobiet. Najlepszą zawodniczką meczu z Silesią Volley została wybrana Edyta Mazurczak.