Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ostatni dzień finałów bez emocji

II liga K: Ostatni dzień finałów bez emocji

fot. Sekcja Siatkówki - AZS AWF Warszawa

Niedzielne wyniki turnieju finałowego II ligi kobiet nie miały już teoretycznie znaczenia dla losów awansu do grona pierwszoligowców. Naprzeciw siebie stanęły w parach zespoły, które ten awans już uzyskały, a także te, które swoje szanse pogrzebały już w sobotę. Ostatecznie zawody wygrały siatkarki KS AZS AWF Warszawa, które pokonały białostocki BAS, a w spotkaniu o trzecie miejsce Tomasovia po zaciętym meczu pokonała Sokół Mogilno. 

Na początek niedzielnych zmagań TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzyła się w meczu o honor z MKS-em Sokół Mogilno. Obie drużyny nie miały już szans na awans, ale ich spotkanie wcale nie było nudne. Ekipy chciały zakończyć sezon zwycięstwem i walczyły o nie na dystansie pięciu setów. Żaden z zespołów nie zamierzał odpuścić tego meczu, bo… furtka do I liga wcale nie jest zamknięta na kłódkę.Coraz częściej słychać głosy, że po spadku do I ligi PTPS Piła może w niej nie wystartować. Od lat znane są problemy finansowe klubu i być może zespół zechce zacząć od zera z czystym kontem. W takim przypadku zajęcie trzeciego miejsca w turnieju finałowym mogło być bardzo istotne i stanowić mocną kartę przetargową, gdyby doszło do konieczności uzupełnienia miejsca po pilankach. Po niedzielnych tę kartę dzierży Tomasovia, którą PZPS może zaprosić do I ligi.

Po pierwszych dwóch setach zapowiadało się na spokojny triumf tomaszowianek, które wygrały do 21 i do 18. Później jednak obudziły się siatkarki Sokoła, które rozstrzygnęły na swoją korzyść dwie następne, zacięte partie. Później jednak to zawodniczki z Tomaszowa wróciły do swojej dobrej gry i tie-break bez trudu wygrały 15:8.

MKS Sokół Mogilno – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3
(21:25, 18:25, 25:22, 27:25, 8:15)


Mniej emocji było w drugim spotkaniu. Tam obie ekipy podchodziły do meczu z wykonanym zadaniem i awansem w kieszeni. Bardziej rozluźnione do pojedynku podeszły zawodniczki KS BAS Kombinat Budowlany Białystok, które obroniły dla Białegostoku pierwszoligową siatkówkę, z którą niedawno pożegnali się siatkarze z tego miasta. W niedzielę nie musiały się już mocno spinać i nie podjęły wielkiej walki z warszawiankami. Akademiczki wygrały gładko 3:0 i zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

KS AZS AWF Warszawa – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0
(25:19, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
BAS: Woźniak (2), Rafalska (8). Iber (2), Gronostajska (8), Karpińska (9), Mancha (3), Michalewicz (libero), Lichodziejewska (libero) oraz Brukarz (1), Sokolińska (3), Panasewicz i Zalewska
AZS: Rozbiewska (2), Trzcińska (9), Latos (12), Mierzejewska (), Jedut (24), Stafecka (3), Kosobucka (libero), Bator (libero) oraz Lesiak (3). Kierlewicz, Nowakowska (1) i Waszyńska (1)

Zobacz również: 
Wyniki turnieju finałowego II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę