Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nike Węgrów i LTS Legionovia Legionowo kończą turniej zwycięstwami

II liga K: Nike Węgrów i LTS Legionovia Legionowo kończą turniej zwycięstwami

Zakończył się turniej o awans do I ligi kobiet w Mogilnie. Już w sobotę awans zapewniły sobie zespoły MKS Sokół Mogilno oraz PMKS NIKE Węgrów. W bezpośrednim starciu tych ekip w niedzielę lepsze w czterech setach okazały się węgrowianki. W Silesii Volley Mysłowice i LTS-u Legionovii Legionowo górą była Legionovia.

W niedzielę jako pierwsze na boisko wybiegły siatkarki nie mające już szans na awans na zaplecze ekstraklasy – Silesia Volley Mysłowice oraz LTS Legionovia Legionowo. Początkowo zespoły toczyły między sobą wyrównaną walkę i chociaż w pierwszej partii zespół z Mysłowic odskoczył rywalkom, to w drugiej zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca i ostatecznie zakończyła się ona minimalną różnicą punktów na korzyść legionowianek.

Wygrana po tak zaciętej walce w drugim secie dodatkowo zmobilizowała siatkarki z Legionowa, które całkowicie zdominowały rywalki w trzeciej oraz czwartej odsłonie, triumfując odpowiednio do 16 oraz 11. Zwycięstwo pozwoliło im zakończyć turniej w Mogilnie na trzecim miejscu, z jedną wygraną oraz czterema punktami.

W drugim starciu mierzyły się zespoły pewne awansu do I ligi kobiet, a stawką było pierwsze miejsce. Spotkanie było bardziej wyrównane od tego między ekipami z Mysłowic oraz Legionowa. W mecz lepiej weszły węgrowianki, które po dosyć wyrównanej walce lepiej rozegrały końcówkę i wygrały premierową odsłonę 25:21. W drugim secie rywalizacja stała się o wiele bardziej zacięta, a ostatecznie górą 25:23 były w niej gospodynie turnieju.

W przeciwieństwie do legionowianek, nie zmobilizowało ich to na tyle, by zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – w trzeciej partii zanotowały spory przestój, który kosztował je porażkę 11:25. Nawiązały jeszcze wyrównaną walkę z rywalkami w czwartym secie i o wyniku ponownie decydowała końcówka, jednak tym razem minimalną różnicą punktów wygrały siatkarki z Węgrowa, ostatecznie triumfując w całym starciu 3:1. Pozwoliło im to na wygranie całego turnieju z kompletem zwycięstw i sześciu punktów.