Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Na razie tylko zespół ze Świdnicy ma komplet punktów po trzech meczach

II liga K: Na razie tylko zespół ze Świdnicy ma komplet punktów po trzech meczach

W II lidze kobiet rozegrano trzecią kolejkę spotkań. Po niej tylko lider grupy III, Volley Świdnica, może pochwalić się kompletem 9 punktów. Sporo emocji wzbudził mecz na szczycie tabeli tej grupy, w którym Silesia Volley pokonała 3:2 Chełmca Wałbrzych. W grupie I liderem jest zespół z Aleksandrowa Łódzkiego, ale KS Piła i MKS II Kalisz mają jeden mecz rozegrany mniej, a nie straciły jeszcze punktów. W grupie IV tabeli przewodzi beniaminek z Imielina, a w grupie II pierwszy punkt straciły siatkarki AZS-u AWF Warszawa.

W grupie 1. II ligi kobiet swoje drugie zwycięstwa z rzędu odniosły zespoły z Piły i Kalisza. Pilanki w Łodzi zostały w pierwszym secie zaskoczone przez juniorki ŁKS-u, potem jednak opanowały wydarzenia na boisku i pewnie wygrały trzy kolejne sety. Rezerwy MKS-u Kalisz również 3:1 pokonały we własnej hali Energetyk II Poznań. Liderem tabeli jest jednak zespół z Aleksandrowa Łódzkiego, który rozegrał już trzy spotkania. Podopieczne trenera Pawła Ruszkowskiego w minione weekend wygrały u siebie 3:1 z Baryczą Janków Przygodzki, chociaż pierwszą partię przegrały wysoko do 14. Gorycz pierwszej porażki w sezonie musiały przełknąć siatkarki z Szamotuł, które dość niespodziewanie uległy we własnej hali w trzech setach zespołowi UKS ZSMS Poznań. Tabelę grupy 1. zamyka UŻKPS Kościan, który w tej kolejce uległ 0:3 we własnej hali rezerwom #VolleyWrocław.

Na czele tabeli grupy 2. nadal znajduje się AZS AWF Warszawa, który w miniony weekend wygrał trzeci mecz z rzędu. Tym razem jednak akademiczki zgubiły w Gdańsku pierwszy punkt i wygrały a AZS-em Uniwersytetu Gdańskiego dopiero po zaciętym tie-breaku (18:16). W pięciu setach zakończył się również mecz pomiędzy AZS-em Warszawa a Wieżycą II Stężyca. Gospodynie prowadziły już 2:0, jednak zespół z Kaszub wyrównał stan spotkaniu i po wygranym tie-breaku wywiózł ze stolicy dwa punkty. Pałac II Bydgoszcz nie miał większych problemów z pokonaniem na własnym terenie najsłabszego jak na razie w tej grupie zespołu z Olsztyna. Z kolei w Gdańsku Gedania wygrała 3:0 ze Spartą Warszawa. Pauzował w ten weekend zespół Krótkiej Mysiadło.

Najwięcej emocji przed 3. kolejką w grupie 3. budziło spotkanie niepokonanych do tej pory zespołów Silesii Volley i Chełmca Wałbrzych. Mecz w Mysłowicach nie zawiódł – gospodynie prowadziły już 2:0, ale zespół z Wałbrzycha doprowadził do tie-breaka. W nim Silesia Volley wygrała 15:10 i to ona zapisała na swoim koncie kolejne dwa punkty. Pozostałe mecze w tej kolejce spotkań kończyły się zwycięstwem 3:0 na korzyść gospodarzy. Volley Świdnica pewnie pokonał UNI II Opole i z kompletem punktów został nowym liderem tabeli. W Nysie NTSK AZS pewnie wygrał z Sari Żory, a w Częstochowie miejscowa Silesia pokonała AZS AWF Wrocław. W trzech setach, ale zaciętych, swój mecz wygrały również siatkarki Sokoła Katowice, które pokonały Polonię Łaziska Górne.

Liderem grupy 4. po trzech seriach spotkań jest MKS Imielin. Beniaminek pewnie w trzech setach pokonał na wyjeździe Tomasovię Tomaszów Lubelski i ma już 8 punktów na koncie. Punkt mniej w tabeli mają Sandecja Poprad Stary Sącz oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Siatkarki Sandecji Popradu po zaciętym spotkaniu pokonały 3:2 SMS PZPS II Szczyrk, chociaż przegrywały już w tym meczu 0:2. KSZO z kolei pokonały 3:1 we własnej hali Kęczanina Kęty. Sporo emocji było również w Krakowie, gdzie Wisła podejmowała Marbę Sędziszów Małopolski. Po tie-breaku triumfowały przyjezdne, dla których była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Mecz AZS-u UMCS Lublin z Maratonem Krzeszowice został przełożony na 11 listopada.