Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Liderzy też mogą przegrywać

II liga K: Liderzy też mogą przegrywać

W grupie drugiej II ligi kobiet drugiej już porażki doznały prowadzące w tabeli siatkarki LTS Legionovii, przegrał również wicelider z Lublina. W meczu na szczycie grupy 4. Marba Sędziszów Małopolski pokonała po tie-breaku lidera z Mysłowic. W grupie 1. faworyci raczej wygrywali swoje mecze, na czele z niepokonanym Sokołem Mogilno. W grupie 3. Chełmiec Wałbrzych powiększył swoją przewagę nad rywalami i ma już 6 punktów więcej od drugiego w tabeli MKS-u II Kalisz.

W jedynym poniedziałkowym meczu grupy pierwszej II ligi kobiet siatkarki Sokoła Mogilno pokonały na własnym terenie 3:1 UKS ZSMS Poznań. Tym samym zespół Sokoła utrzymał miano niepokonanego w tym sezonie i ma na swoim koncie dwanaście zwycięstw z rzędu. Z wygranej cieszył się również siatkarki wicelidera tabeli. Pałac II Bydgoszcz wygrał w Policach z outsiderem grupy 1. w trzech setach i ma już 4 punkty przewagi nad kolejnym zespołem. Na trzecie miejsce awansowała Gedania Gdańsk po pewnej wygranej we własnej hali z Szamotulaninem Szamotuły. Gdańszczanki wyprzedziły w tabeli UKŻPS Kościan, który dość niespodziewanie przegrał w tie-breaku po zaciętej walce w Toruniu. UKŻPS ma punkt straty do Gedanii, i taki sam dorobek punktowy jak rezerwy Energetyka. Poznanianki w ten weekend wygrały u siebie 3:0 z Wieżycą II Stężyca.

Lider tabeli grupy drugiej doznał już drugiej porażki w sezonie. W sobotę siatkarki LTS Legionovii przegrały 1:3 w Gdańsku z tamtejszym AZS-em Uniwersytet Gdański. Gorycz porażki musiał przełknąć również wicelider tabeli. AZS UMCS Volley Lublin niespodziewanie uległ u siebie 2:3 Krótkiej Mysiadło i ma już tylko punkt przewagi nad trzecią w tabeli Nike Węgrów. Węgrowianki podejmowały we własnej hali juniorki ŁKS-u Łódź i dość niespodziewanie po dwóch setach przegrywały już 0:2. Gospodynie odwróciły jednak losy tego spotkania i pokonały rywala po tie-breaku. Siatkarki ŁKS-u powetowały sobie tę porażkę dzień później, pokonując we własnej hali w zaległym spotkaniu 3:1 Chemika Olsztyn. Olsztynianki nie zapiszą jednak tego weekendu po stronie samych strat, bowiem w sobotę przed przyjazdem do Łodzi wygrały 3:2 w Warszawie ze Spartą. W ostatnim meczu tego weekendu w grupie 2 AZS Warszawa pewnie pokonał w trzech setach ostatni zespół tabeli, Ósemkę Siedlce. Siedlczanki mają obecnie dwa punkty straty do Chemika Olsztyn.

Na czele tabeli grupy 3. umocniły się siatkarki z Wałbrzycha. Chełmiec pewnie pokonał na wyjeździe w trzech setach Volley Chrząstowice i wykorzystując porażkę MKS-u II Kalisz w Pankach powiększył swoją przewagę nad wiceliderem do 6 punktów. Porażka z beniaminkiem była drugą przegraną w tym sezonie zespołu z Kalisza. Trzecie miejsce mimo porażki w Żorach zachował Sokół Katowice. Zespół Sari wygrało z Sokołem 3:1 i zanotował na swoim koncie szóstą wygraną. Z Sokołem zrównał się punktami Volley Świdnica, który we Wrocławiu wygrał 3:1 z miejscowym AZS-em AWF. Ciekawie było w Dąbrowie Górniczej, gdzie miejscowy MKS przegrywał już 0:2 z NTSK-AZS Nysa, ale doprowadził do tie-breaka. W decydującej partii górą były przyjezdne, które pokonały ostatni zespół tabeli 3:2.

W najciekawszym meczu grupy 3 wicelider tabeli – Marba Sędziszów Małopolski – pokonał lidera – Silesię Volley Mysłowice. Przyjezdne wprawdzie prowadziły już 2:0, ale siatkarki Marby doprowadziły do tie-breaka i w nim wygrały z rywalkami 15:12. Przewaga Silesii Volley nad Marbą stopniała do 4 punktów. Tyle samo punktów co beniaminek z Sędziszowa Małopolskiego mają już siatkarki Tomasovii. Tomaszowianki wygrały w sobotę we własnej hali 3:1 z Popradem Stary Sącz. Ze zwycięstw na własnym terenie cieszyły się również zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Wisły Kraków. KSZO pokonało 3:0 ostatni zespół tabeli, Sandecję Nowy Sącz, z kolei krakowianki mimo porażki w pierwszym secie wygrały 3:1 z Maraton Krzeszowice. Zespół rezerw SAN-Pajdy wygrał w Szczyrku z uczennicami SMS PZPS i dzięki zdobytym trzem punktom powiększył swoją przewagę nad ostatnią Sandecją do 10 punktów.