Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Faworyci nie zawodzili, AZS AWF wciąż zwycięski

II liga K: Faworyci nie zawodzili, AZS AWF wciąż zwycięski

W miniony weekend rozegrana została już 18. kolejka II ligi kobiet. W większości wygrywali w niej faworyci i obyło się bez niespodzianek. Za taką można uznać jedynie przegraną MUKS-u Poprad Stary Sącz z przedostatnim zespołem grupy czwartej MKS-em Pogoń Proszowice. W grupie drugiej wciąż niepokonane są siatkarki KS-u AZS AWF Warszawa.

W grupie pierwszej pewne zwycięstwo zapisał na swoim koncie lider tabeli MKS Sokół Mogilno. Bez starty seta pokonał on Gedanię Gdańsk, wygrywając wszystkie partie do 17. Gdańszczanki pozostały po tym spotkaniu na 6. miejscu. Trzy punkty na swoim koncie zapisały także wiceliderki zestawienia, siatkarki Energetyka II Poznań, które na wyjeździe rozprawiły się z UKS-em Szamotulanin Szamotuły. Gospodynie wygrały pierwszą partię spotkania, ale w kolejnych oddały pole rywalkom. Z kompletu oczek cieszyły się też zawodniczki Wieżycy 2011 Stężyca oraz AZS-u UMK Toruń. Pierwsze pokonały 3:0 UKS ZSMS Poznań. Najwięcej problemów przeciwniczki sprawiły im w trzeciej partii meczu, którą wygrały dopiero po grze na przewagi 27:25, w pozostałych triumfowały pewnie – do 16 i 21. Torunianki z kolei w trzech setach rozgromiły u siebie sąsiadujący z nimi w tabeli SMS Police. Do podziału punktów doszło w Bydgoszczy i Rumii. Zawodniczki Pałacu uległy po tie-breaku UKŻPS-owi Kościan, a w starciu dwóch najsłabszych ekip rozgrywek APS musiał uznać wyższość Energi MKS-u Truso Elbląg.

Lider grupy drugiej KS AZS AWF Warszawa wciąż pozostaje niepokonany. Tym razem wygrał z UKS-em Chemik SMS Olsztyn. Stołeczna ekipa odniosła bardzo pewne zwycięstwo, już w pierwszej partii rozbijając rywalki do 11. W kolejnych triumfowała do 15 i 17. Bez starty seta swoje mecze wygrały też dwa pozostałe zespoły z Warszawy. Sparta pokonała AZS AWF Biała Podlaska, zaś AZS LSW ograł Ósemkę Siedlce. Tylko dwa oczka z kolei zapisał na swoim koncie wicelider tabeli BAS Białystok, który podzielił się punktami z LTS-em Legionovią Legionowo. Po raz kolejny nie powiodło się najsłabszej ekipie zestawienia MUKS-owi Wojskowe Warszawa. Choć spotkanie z Krótką Mysiadło rozpoczęła ona od wygranej partii, to w kolejnych górą zdecydowanie były rywalki – w trzecim secie wygrały aż 25:5. Ostatecznie to przyjezdne zatem wywalczyły komplet oczek i obroniły 6. pozycję w tabeli. Siatkarki Nike Węgrów w tej kolejce pauzowały.

W grupie trzeciej zwycięzcy wszystkich meczów dopisali do swoich kont po trzy punkty. MKS Chełmiec Wałbrzych stoczył zacięte starcie z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Mimo że końcowy wynik jest trzysetowy i na korzyść wiceliderek, to wygrana nie przyszła im łatwo. W pierwszej i trzeciej partii bowiem wałbrzyszanki triumfowały dopiero po grze na przewagi – 26:24 i aż 32:30. Żadnej odsłony rywalkom nie oddały też zawodniczki UKS-u Sokół43 Katowice, które na wyjeździe zmierzyły się z Łaskovią Łask. Do niespodzianki nie doszło w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie lider, Libero VIP Gwarant, podejmował szóstą ekipę tabeli NTSK AZS Nysa. Gospodynie niespodziewanie przegrały co prawda pierwszą partię spotkania, ale w kolejnych przejęły inicjatywę i wygrały ostatecznie 3:1. W czterech setach Volley Świdnica pokonał też Energę MKS Kalisz, a Jedynka Siewierz wygrała z #VolleyWrocław II, który z 9 punktami na koncie wciąż zamyka tabelę. Na parkiet w tej rundzie spotkań nie wybiegły zawodniczki Sobieskiego Oława.

W rywalizacji grupy czwartej najciekawiej  było w Proszowicach i Jarosławiu. Mecze Pogoni z Popradem Stary Sącz oraz MKS-u SAN-Pajda II z Silesią Volley Mysłowice rozstrzygnęły się po tie-breakach. W pierwszym z nich dwa punkty niespodziewanie dopisały do swojego konta zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli proszowiczanki, w drugim niespodzianki już nie było i zgodnie z planem triumfowały siatkarki z Mysłowic. W Lublinie AZS UMCS podejmował zaś siatkarki CKiS-u Maraton Krzeszowice. Pierwszą partię po grze na przewagi wygrały przyjezdne, ale na więcej miejscowe już im nie pozwoliły. Trzy kolejne odsłony wygrały one do 23 i ostatecznie triumfowały 3:1. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Jedynką Tarnów. Od początku lepiej prezentowały się w nim gospodynie, które pierwszą partię wygrały do 11. W drugiej uległy rywalkom do 23, ale w kolejnych postawiły kropkę nad  i. Wynik ten dał im awans na 7. pozycję w tabeli. Wisła Kraków w tej serii spotkań pauzowała, zaś mecz pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a SMS-em PZPS II Szczyrk został przełożony. W klasyfikacji bez większych zmian. Na jej czele niezmiennie tomaszowianki. Podium uzupełniają ekipy z Mysłowic i Szczyrku, a zestawienie zamykają siatkarki z Tarnowa.