Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Chełmiec Wałbrzych i Silesia Volley zwycięskie w pierwszym dniu

II liga K: Chełmiec Wałbrzych i Silesia Volley zwycięskie w pierwszym dniu

Od piątku do niedzieli w Legionowie rozgrywany jest pierwszy z dwóch półfinałowych turniejów o awans do I ligi siatkarek. Ze zwycięstw w pierwszym dniu cieszyły się: Chełmiec Wodociągi Wałbrzych oraz Silesia Volley Mysłowice.

Rywalizacja w II lidze siatkarek wkroczyła w decydującą fazę. Gospodarzem turnieju półfinałowego nr II jest  LTS Legionovia Legionowo. Grają w nim: zwycięzca grupy IV (Silesia Volley Mysłowice), druga drużyna grupy III (MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych), zwycięzca grupy II (LTS Legionovia Legionowo) i druga drużyna grupy I (Gedania Gdańsk).

Gospodynie turnieju półfinałowego nie wykorzystały swoich szans na wygranie meczu. Po trzech partiach prowadziły 2:1, wówczas do głosu doszły zawodniczki z Dolnego Śląska. wygrały one czwarty set spotkania i poszły za ciosem. Po zaciętej i emocjonującej końcówce wygrały również tie-break i zapisały na swoje konto cenne zwycięstwo.

W drugim meczu emocji było bardzo mało. Zespół z Mysłowic wysoko wygrał pierwsze dwa sety, nieco więcej walki było w trzecim. Zespół z Gdańska nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu i doznał porażki.

W dniu jutrzejszym Chełmiec zagra z Silesią, a Legionovia z Gedanią.

LTS Legionovia Legionowo– MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 2:3
(25:14, 23:25, 25:12, 19:25, 14:16)

Silesia Volley Mysłowice – Gedania Gdańsk 3:0
(25:17, 25:13, 25:20)