Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bez większych zmian w czołówkach tabel

II liga K: Bez większych zmian w czołówkach tabel

Po minionym weekendzie nie doszło do zbyt wielu zmian w czołówkach tabel II ligi kobiet. Nadal niepokonane są zespoły Sokoła Mogilno, LTS Legionovii i MKS-u II Kalisz, które zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach. W grupie 4 Silesia Volley nie rozgrywała meczu, co wykorzystały siatkarki Marby Sędziszów Małopolski, które wskoczyły na fotel lidera.

Nie było niespodzianki w Gdańsku, gdzie niepokonany do tej pory lider grupy 1. pewnie pokonał Gedanię w trzech setach. Była to siódma wygrana z rzędu siatkarek Sokoła Mogilno, które z kompletem punktów przewodzą tabeli. Z wygranych we własnej hali cieszyły się zespoły z Kościana i Torunia. UKŻPS pokonał 3:0 UKS ZSMS Poznań i ma już na swoim koncie 12 punktów. Takim samym dorobkiem punktowym może się pochwalić AZS UMK, który wygrał w Toruniu bez straty seta z SMS-em Police. W Szamotułach do rozstrzygnięcia wyniku spotkania również były potrzebne tylko trzy sety. Szamotulanin pewnie pokonał Wieżycę II Stężyca i dzięki temu ma już trzy wygrane na swoim koncie. Na 25 listopada został przełożony mecz dwóch zespołów z czołówki – Pałacu II Bydgoszcz i Energetyka II Poznań.

W grupie 2. również nie nastąpiły zmiany w czołówce tabeli. LTS Legionovia pokonała 3:0 w Siedlcach Ósemkę, ale wygrana nie przyszła liderkom łatwo, dwa sety kończyły się po walce na przewagi, trzeciego legionowianki wygrały do 23. Legionovia z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały siatkarki Sparty Warszawa, które we własnej hali wygrały 3:0 z ŁKS-em II Łódź. W trzech setach zakończył się również mecz w Mysiadle – tu gospodynie przegrały z AZS-em Uniwersytet Gdański. W Warszawie JHN AZS wygrał pierwszego seta z Nike Węgrów, w kolejnych trzech lepsze jednak były już przyjezdne i to one zgarnęły trzy punkty. Mecz Chemika Olsztyn z AZS-em UMCS Lublin został przełożony na styczeń.

Po raz siódmy z wygranej w tym sezonie cieszyły się młode siatkarki MKS-u II Kalisz. Tym razem podopieczne trenera Marcina Widery wygrały 3:1 z Volleyem Świdnica. Kaliszanki wciąż mają punkt przewagi nad Chełmcem Wałbrzych, który w ten weekend przywiózł trzy punkty z Nysy po wygranej 3:0 z NTSK-AZS. Na trzecie miejsce w tabeli awansował Sokół Katowice po wygranej 3:2 z Volleyem Chrząstowice. Katowiczanki prowadziły już 2:0, jednak przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu – w tie-breaku gospodynie wygrały 15:13. AZS AWF Wrocław pokonał w Dąbrowie Górniczej miejscowy MKS 3:1 i opuścił ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając swojego sobotniego rywala. W meczu beniaminków SPS Panki w trzech setach pokonał we własnej hali Sari Żory i jest już na 5. miejscu w tabeli.

W grupie 4. mecz dotychczasowego lidera Silesii Volley w Krzeszowicach z Maratonem został przełożony na 1 grudnia. Pauzę lidera wykorzystały siatkarki Marby Sędziszów Małopolski, które po wygranej 3:2 w Jarosławiu z SAN-Pajdą II wskoczyły na fotel lidera. Gospodynie w tym meczu prowadziły już 2:0, ale beniaminek odwrócił losy meczu i ostatecznie zdobył dwa punkty. W Krakowie Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrała 3:0 z Wisłą i odskoczyła swoim rywalkom w tabeli na trzy punkty. W Nowym Sączu Sandecja nie dała rady Popradowi i to siatkarki ze Starego Sącza zgarnęły komplet trzech punktów po wygranej 3:0. Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po wygranej w pierwszym secie z SMS II PZPS Szczyrk w pozostałych setach nie dały rady rywalkom i w tej serii spotkań pozostały bez punktu.